Postavit je můžete prakticky kamkoliv. Potřeba je držet se pouze jediné zásady, aby se dostavil kýžený efekt, otočte sklenku vzhůru nohama! Prostor, kam normálně naléváte pití, se tak promění v místo, kde se bude nádherně vyjímat dekorace.

Fantazie povolena

Při výrobě svícnů ze skleniček na víno se fantazii meze nekladou. Naopak. Popusťte jí uzdu. Podzim je skvělé období, abyste si výrobu takových svícnů osahali a mohli je pak používat při každé jiné příležitosti. Jak na to, aby byly vaše svícny co nejnápaditější, se podívejte na skvělé video na YouTube kanálu Stac Creates:

Zdroj: Youtube

Nasbírejte dekoraci venku

Dekoraci v podzimních měsících pořídíte takřka zadarmo. Nasbírejte plody podzimu jako jsou spadané kaštany, žaludy, ale i lístky. Náramně se budou na sklenkách vyjímat mašle z juty. Ty můžete připevnit na skleničku pomocí tavné pistole nebo lepidla. Nádherně vypadají i šišky v kombinaci s malými jehličnatými větvičkami. Pohrát si můžete i s barvou šišek a tematicky ji změnit.

Dýně v hlavní roli?

Chcete-li baňatou dekoraci, použijte sklenice na červené víno. Ty jsou baňatější. Místo toho, abyste ozdobu schovali pod sklenku, ozdobte samotné nádobí. Jednoduše sklenici vymalujte jako dýni a nožku sklenky natřete na zeleno, aby vypadala jako stopka. Nahoru pak postavte svíčky podle vkusu a libosti. Pokud budete volit svíčky vyšší, určitě si pořiďte širší a připevněte je ke sklenkám tavnou pistolí. Krásně ale vypadají na skleněných svícnech i čajové svíčky.

Svícny na Dušičky i na Advent

Tvar skleniček můžete volit dle libosti. Klidně použijte i sklenky na sekt. Rozmístit je můžete prakticky kamkoliv, dejte jen pozor, pokud máte malé děti, aby byla výsledná dekorace mimo jejich dosah. Takovéto svícny jsou velmi efektivní a nádherné. Můžete je využít i při jiných slavnostních příležitostech, stačí, když jim přizpůsobíte dekoraci. Pokud vás takovéto svícny zaujaly, klidně si jejich výrobu zopakujte o pár týdnů později, když budete vymýšlet podobu adventního věnce. Malé baňky a světýlka podtrhnuté elegancí skleniček na víno vytvoří náramnou atmosféru.

Související články

Zdroje: primainspirace.cz, www.ikano.cz