Mobilní telefony nám v mnohém usnadňují život a v současné době mají opravdu neskutečnou výbavu. A nikdy není od věci znát hlouběji veškeré funkce a inovace, které vám nabízejí. Mnoho jich jistě využíváte, ale i skryté funkce mobilů by se měly stát vaším běžným standardem používání tohoto přístroje.

Inspirovat se můžete v tomto videu:

Zdroj: Youtube

Factory reset neboli tovární nastavení

Pokud chcete svůj mobil nastavit zpět do továrního nastavení, poslouží vám tajný kód *2767*3855#, který vám poskytne hlubší formu resetu do továrního nastavení, které smaže z telefonu úplně vše, a dokonce přeinstaluje i firmware. Buďte však opatrní, ve chvíli, kdy kód zadáte už se k vám žádné další potvrzení nedostane a proces resetování se ihned spustí!

Podrobné informace

Pokud se chcete dozvědět o vašem mobilu víc, například detaily o baterii, síti nebo dalších parametrech, pustí vás k těmto informacím kód *#*#4636#*#*. Stačí ho vyťukat stejně, jako když někomu telefonujete. Tento kód vás přivede do jakéhosi tajného přehledu, kde naleznete podstatně více informací o vašem telefonu než v běžném nastavení.

Tajná hra

Ve svém mobilu můžete najít hru, která je v nabídce, ale vy o ní nevíte. Někdy je k ní cesta poměrně náročná, než ji člověk vyhledá. Pokud si chcete zkrátit čas tápáním, jděte do nastavení, zvolte v nabídce „o zařízení“, následně „informace o SW“ a několikrát poklepejte prstem na „Verze Android“. Poté se vám zjeví logo „marshmallow“, na které když několikrát poklepete prstem, zobrazí se vám tato příjemná minihra a můžete začít hrát.

Hotspot

O této funkci lidé často neví, a přitom je praktická všude tam, kde je nekvalitní wifi a vy nemůžete pracovat na svém notebooku. Anebo pomocí hotspotu můžete internet poskytnout přátelům. Svůj mobilní internet totiž můžete sdílet s jinými zařízeními pomocí wifi. Když váš známý nemá signál, můžete mu zapnout váš hotspot tak, že půjdete do „nastavení“, pak do „připojení“ a následně do nabídky „mobilní hotspot a sdílení připojení“, kde zvolíte „hotspot“. Zde najdete název svého hotspotu s heslem, které známému předáte. Dokonce si zde můžete nastavit i své vlastní heslo.

Lupa

Tato funkce je výhodná pro všechny, kteří špatně vidí a mají dojem, že ikony i texty v mobilu jsou malé a titěrné. Stačí jít do „nastavení“, pak do “přístupnost“, někdy je nabídka i pod heslem „usnadnění přístupu“, následně zvolte „gesta pro přiblížení“ a tuto funkci zapněte. Při používání mobilního telefonu pak režim lupy spustíte trojím klepnutím na displej.

Mluvený text

Pokud si zrovna nemáte náladu číst a máte v mobilu nějakou knihu v pdf formátu, může vám váš mobil předčítat do ucha prostřednictvím sluchátek. Tuto funkci lze využít u jakéhokoliv textu, takže i u článků na internetu. Jak ji nastavit? Jděte do „nastavení“, zvolte tam „přístupnost“ a poté „převod textu na řeč“. Můžete si dokonce nastavit i jazyk a rychlost mluveného slova. Pak už jen označte text, který si chcete nechat předčítat a zvolte pokyn „vyslovit“.

Ovládání pohledem

Tato funkce se hodí, například, když máte v zimě na rukou rukavice. Pomůže vám aplikace s názvem Eva Facial Mouse, kdy budete moci váš mobil ovládat bez rukou, a to pouhým pohybem hlavy a očí. Tuto aplikaci získáte běžným způsobem v obchodě Google play.

Související články

Zdroje: www.androidsis.com, www.coolmagazin.iprima.cz, www.androidayuda.com