Přestože to možná zní zvláštně, dávat toaletní papír do lednice, má to však své opodstatnění. Zlepšuje to totiž podmínky skladování, a tedy i trvanlivost uložených potravin či pokrmů. Pokud tedy hledáte levný, snadno dostupný a účinný způsob, jak udržet jídlo v lednici co nejdéle čerstvé, vyzkoušejte trik s toaletním papírem.

Jak prodloužit v lednici potravinám trvanlivost? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Zachraň jídlo:

Zdroj: Youtube

Základem je čistá lednice

Veškeré potraviny byste měli vždy ukládat do naprosto čisté lednice. Platí to samozřejmě i o nich. Vždy je tedy dle druhu řádně očistěte nebo omyjte a poté i náležitě vysušte.

Nebezpečí zápachu

Přestože se o lednici staráte, mohou vás čas od času zaskočit nepříjemné pachy. Zpravidla se linou ze silně aromatických potravin, anebo z případné hniloby či plísně. Proto obsah lednice pravidelně kontrolujte a jídla s pronikavým aroma ukládejte v uzavíratelných obalech.

Rizika vysoké vlhkosti a námrazy

Dalším rizikem pro trvanlivost potravin v lednici je i nadměrná vlhkost. Může být způsobena vysokým stářím spotřebiče, špatným těsněním dveří, ale i špatným uložením potravin. Zpravidla zanedlouho dochází i k vytvoření vrstvy námrazy.

Záchranářem je toaletní papír

Právě zmíněný toaletní papír vám se zmíněnými potížemi hravě pomůže. Dokáže pohltit nejen nepříjemné pachy, ale stejně tak dokonale absorbuje nadměrnou vlhkost. 

Jak papír použít

Pro jednoduchou a dokonalou eliminaci pachů postačí, když položíte na poličku lednice celou ruličku toaletního papíru. Pokud máte lednici větší, klidně použijte dvě.

A další tipy?

K likvidaci zápachu z ledničky vám poslouží i hrst čerstvě mleté kávy na talířku nebo miska s jedlou sodou. Podobnou službu udělá i na plátky pokrájený citron nebo jablko. Funguje i sklenice s octem, anebo sáček s rýží.

Související články

Zdroje: www.eng.oborzevatel.com, www.familyhandyman.com, www.citymagazine.si