Při mrazivých dnech je teplo domova zkrátka zásadní. Venku se teploty pohybují od 0 stupňů dolů a někdy na vás nasněží takřka tak, že div nepřipomínáte chodícího sněhuláka. Letos to vypadá na opravdu štědře bílé Vánoce. Sníh a jeho kouzla jsou sice omamné, ale pořád je zima jako na Antarktidě. Takže se po procházce venku těšíte na příchod domů do tepla. Jenže teplo domova také něco stojí. Máme pro vás ale triky, jak ušetřit. A nezahrnují na sebe navléct dvě vrstvy svetrů.

Video jak odvzdušnit topení najdete na Youtube kanále Vidlák:

Zdroj: Youtube

Teplo musí volně proudit

Pokud bude mít teplo z topení před sebou těžké záclony nebo oblečení, bude to pro něj překážka. Kvůli tomu se teplo nerozšíří tak rychle, jak by mělo. Tím pádem se budou zvyšovat i vaše náklady za vytápění. Proto nedávejte před vaše tepelné zdroje žádná tělesa a rozhodně na nich nesušte prádlo. Naopak, pokud chcete vytěžit z tepla topení absolutní maximum, použijte odrazové fólie. Většina radiátorů je totiž umístěna pod okny, takže přibližně polovina tepla je odváděna na druhou stranu. Pokud ale mezi zeď a topení vložíte odrazovou fólii, teplo nebude unikat a vám se zateplí celý domov raz dva.

Jak na to s větráním

Přívod vzduchu do místnosti je také podstatný. Jde totiž ruku v ruce s úsporným topením vašeho příbytku. Ventilaci se během zimy vyhněte velikým obloukem. Ochladí sice vaše stěny, ale vše kolem zůstane stejné a vzduch se nevymění tak, jak by měl. Jak si tedy zachovat teplo a zároveň vyvětrat? Stačí na pár minut otevřít okna a vpustit dovnitř venkovní průvan. Mrznout vskutku nebudete, stačí pouze dvě minutky. Když budete tento postup opakovat každých pár hodin, budete mít přívod čerstvého vzduchu a zároveň se vaše drahocenné teplo nevytratí.

Související články

Zdroje: www.srovnejto.cz, www.dumazahrada.cz