Exotická anthurium je krásná a elegantní rostlina, která je častým doplňkem mnoha interiérů. Je oblíbená nejen pro své nádherné vznešené květy, ale i pro atraktivní listy a nenáročnou péči. Zdá se vám, že vaše toulitka poměrně stagnuje a už dlouhou dobu neměla žádné květy? Pravděpodobně potřebuje přilepšit a dodat sílu. Připravte si doma výživnou směs, po níž bude nejen spokojená, ale poroste mnohem rychleji a bude často plná nepřehlédnutelných květů.

Chcete znát hnojivo, po kterém toulitka okamžitě pokvete? Podívejte se v tomto YouTube videu na kanálu Natural Fertilizer:

Zdroj: Youtube

Toulitka (Anthurium)

Rostlina pochází svým původem z tropických deštných pralesů Jižní a Střední Ameriky, kde byla vždy považována nejen za okrasnou rostlinu, ale byla též uctívána i pro své užitečné vlastnosti. Díky tomu se postupem času stala velice populární po celém světě. Jedná se kromě jiného o perfektní čističku vzduchu.

Tropická kráska se šarmem

Kromě krásných listů plných lesku je anthurium velice atraktivní svými zajímavými a výraznými květy. A právě díky nim se jí v našich končinách dostalo pojmenování toulitka, protože tvar květů evokuje toulce. Stejně tak možná tuto rostlinu znáte pod názvem plamenka, květy totiž někomu připomínají také plamínek svíčky. Květenství vydrží při dobré péči i déle než 6 týdnů. A jak lze správné kvetení a růst podpořit? Zkuste geniální hnojivo!

Jen pár kousků mrkve

Pokud patříte k jedincům, kteří se chtějí vyhnout chemickým hnojivům, máte možnost používat hnojiva organická. Jejich výhodou je ekokologický přístup a snadná domácí příprava. Třeba obyčejná mrkev umí s rostlinami doslova zázraky. Vzhledem k tomu, že obsahuje fosfor, dusík, vápník, vitamín E, bor či draslík, podporuje růst i tvorbu květů.

Hnojivo z mrkve

Příprava mrkvového hnojiva je zcela jednoduchá! Pokrájejte 1 větší mrkev na kolečka a vložte ji do mixéru. Zalijte zhruba 0,5 l vody a rozmixujte. Pak mrkvové hnojivo přeceďte přes sítko a zřeďte jej dalším 0,5 l vody. Směs řádně promíchejte a můžete začít hnojit.

Jak často hnojit

Pokud chcete dosáhnout dokonalých výsledků, měli byste přihnojovat toulitku pravidelně alespoň po dobu tří měsíců, a to dvakrát do měsíce. Mrkvové hnojivo lze využít i na další pokojovky.

Související články

Zdroje: veselebydleni.cz, chalupari-zahradkari.cz, abecedazahrady.cz