Pro uklízení v domácnosti, aby se v ní neusazoval prach tak často, platí několik klíčových pravidel. Prvním je správná antiprachová výzbroj. V arsenálu každého, kdo má na starosti úklid, nesmí chybět správná kvalitní utěrka. Pak je dobré pamatovat na to, že pod svícnem je největší tma. Prach se množí především na skrytých místech v domácnosti, kde je nejmenší proudění vzduchu. Což znamená, že se nejvíce usazuje pod postelí, pod knihovnou, ale jeho nejčastějším útočištěm jsou bohužel koberce. Ty jsou pohlcovače prachu a dobře jej maskují. Takže pokud to není vyloženě nutné, koberců se v domácnosti raději vzdejte.

Díky tomuto fíglu z Youtube videa z kanálu Smart Fox už se vám prach na nábytku bude usazovat mnohem méně:

Zdroj: Youtube

Prach škodí zdraví

Prach samozřejmě není pouze celosvětovým záškodníkem. Slouží například jako posila imunitního systému, takže byste neměli být v kompletně sterilizované místnosti. To by pak vaši imunitu mohlo značně oslabit. Navíc prach plní na zeměkouli velice důležitou funkci, protože má vliv na množství sluneční energie v atmosféře. Mějte ale zároveň na paměti, že prach není nepříjemnou záležitostí pouze kvůli tomu, že vypadá nevábně, ale také kvůli vašemu zdraví. Nadmíra prachu zvyšuje množství množících se virů. A velké množství lidí má na prach alergii.

Prach na nábytku zkrátka představuje věčný problém pro všechny osoby pověřené domácím úklidem. Je to otrava a po dni stráveném uklízením je po pár dnech veškerý nábytek v domácnosti opět stejně zaprášený, jako kdybyste úklid ani nepodstoupili. Pokud chcete mít po tradičním a namáhavém uklízení opravdu čisto, máme pro vás skvělý trik. Prach se neusadí tak rychle a vy budete spokojeni, jak se bude vaše domácnost jen lesknout.

Aviváž je skvělý odpuzovač prachu

Co se týče ploch nábytku nebo soklových desek, aviváž vyřeší vaše problémy. Jako první proveďte váš tradiční úklid prachu. Následně použijte aviváž. Stačí opravdu jen pár kapek, aby nábytek zas nedopadl tak, že bude celý ulepený. Na utěrku z mikrovlákna nalijte malé množství aviváže a rozetřete po všech místech, kam vám usedá prach nejčastěji a nejvíce.

Aviváž není úplně nejoblíbenějším pomocníkem co se týče například praní bílého oblečení, protože po ní šedne nebo ručníků, ty po ní zase špatně sají vlhkost. Na umývání nábytku je však opravdu úžasná. Je to díky tomu, že má antistatické vlastnosti, které odpuzují prach. Působí v podstatě jako impregnace a díky tomu se na daná místa nebude usazovat tolik prachu a povrch vám vydrží déle čistý.

Související články

Zdroje: loveair.cz, www.kubesova-povleceni.cz