Některý hmyz je užitečný, jiný otravný a také se najdou zástupci hmyzí říše, kteří jsou vysloveně nebezpeční. Komáři patří mezi poslední zmiňované. Nejen, že bodnutí komárem způsobuje na pokožce svědivé boláky, drobný hmyz však může přenášet nejrůznější nemoci. A to nejen na lidi. Ohroženi jsou i vaši domácí mazlíčci. Zůstaňte v bezpečí a zatočte s komáry jednou pro vždy.

Krev není potrava

Možná vás to překvapí, ale drobní krvesajové se červenou tekutinou, která nám koluje v žilách, neživí. Komáři vlastně ke své krmi potřebují rostlinný nektar. Důvod, proč sají krev, je mnohem prozaičtější. Potřebují ji k rozmnožování a kladení vajíček. Její množství pak dokonce určuje, kolik samička naklade vajíček a kolik se jich vyvine v dospělého jedince. Jedna snůška vajec může čítat 30 až 280 kusů a samička je schopná vejce snášet každé dva až tři dny, přičemž vývoj v dospělého komára pak trvá zhruba dva týdny.

Trik s černou nádobou a olejem

Krev k rozmnožování komáři sají nejen nám, lidem, ale i ostatních savců a ptáků a během toho procesu mohou přenášet i nejrůznější nemoci, jako je leishmanioźa nebo srdeční červivost. I to je důvod, proč je dobré jejich výskyt ve svém obydlí co nejvíce minimalizovat.

Jak na to, se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Potřebovat budete jen 10 mililitrů odmašťovače, olej a čistou vodu. Tekutiny smíchejte v tmavé nádobě a umístěte na příhodné místo. Pokud máte domácí mazlíčky, překryjte nádobu síťkou, aby roztok nemohli ochutnat. Zároveň je dobré pro misku s odpuzovačem najít kryté místo, kam neprší, aby zůstal pěkně na svém místě, dešťová voda jej zbytečně nenaředila, nebo nedošlo k přelití nádoby.

Lapač z droždí

Zkusit můžete i lapač z droždí. Vezměte pet lahev, hrdlo odřízněte. Do spodní části nalijte trochu vody a v ní rozmíchejte kostku droždí s trochou cukru. Hrdlo lahve do spodní části zasuňte jako trychtýř, komáři se díky tomu dostanou dovnitř, ale ne ven.A už jen čekejte na první oběť.

Pijete pivo? Pak po vás půjdou!

Jistě jste si všimli, že na někoho jdou komáři více a na někoho nesednou vůbec. Proč to tak je? Odpověď je jednoduchá, lákavost pro komáří samičky určuje chemie, kterou člověk a zvíře vydává. Respektive komáři jsou lákáni na oxid uhličitý, který vydechujeme a produkujeme. Lidé, kteří vydechují více oxidu uhličitého, komárům chutnají víc. Atraktivnější jsou pro komáří samičky i lidé, kteří se více potí a sportovci, kterým se při tréninku tvoří ve svalech kyselina mléčná. Šance, že si na vás komáři pochutnají, výrazně zvyšuje i konzumace piva. Jakmile si dopřejete pár půllitrů vychlazeného moku, buďte si jistí, že se nezvaní hosté brzy objeví na hostinu.

Související články

Zdroje: www.youtube.com, www.blesk.cz, www.idnes.cz