Špinavé zdi v okolí vypínačů a okopané rohy jsou běžným problémem v každé domácnosti. Na těchto místech se usazuje prach a špína častěji než jinde a jsou více vystavené nejen našemu působení, ale často i působení domácích zvířat. Stěny pak vypadají poměrně nevzhledně. Pokud nechcete stěnu kompletně přemalovávat, ale rádi byste zvolili jednodušší způsob jak inkriminovaná místa vyčistit a zamalovat, vyzkoušejte trik s houbičkou na nádobí. Ušetříte tak nejen čas, ale i své síly a finance.

Jak si svépomocí vymalovat jako profesionál se podívejte v tomto YouTube videu na kanále COLORLAK:CZ:

Zdroj: Youtube

Zvolte praktickou metodu

Pokud nechcete vytahovat kbelík s barvou a malovat celou stěnu znovu, využijte jednoduchý trik, kdy se během pár minut nehezkých šmouh dokonale zbavíte. Na menší plochy totiž můžete využít dnes tolik populární barvy v praktických tubách.

Jsou výhodné s pestrým využitím

Barvy v tubách v potřebných odstínech můžete mít doma stále při ruce a nezaberou téměř žádné místo. Zcela jistě se vám hodí nejen na opravu stěn u vypínačů a v předsíni u podlahy, ale i na další případné drobné opravy. Budete moci okamžitě reagovat a dané místo dát ihned do pořádku. Další výhodou je i dlouhodobá trvanlivost.

Houbička na nádobí

Dalším pomocníkem vám bude v tomto případě čistá houbička na nádobí. Stačí, když na ní barvu z tuby vymáčknete, opatrně ji nanesete na nevzhledná místa a necháte řádně zaschnout. Pokud jsou nečistoty na stěnách po tomto zásahu stále trochu viditelné, celý postup ještě jednou zopakujte. Po použití stačí houbičku důkladně od barvy vymýt.

Barvy přímo s houbičkou

Na současném trhu si lze opatřit i barvy v tubě, které v sobě mají přímo zabudovaný molitan. Bývají o něco dražší, ale jsou stejně tak praktické. Zakrýt s nimi skvrny je skutečně jednoduché a rychlé. Můžete se o tom přesvědčit na tomto videu.

Začněte vždy očištěním stěny

Barvu vždy nanášejte na dokonale očištěné stěny, které jsou suché a zbavené mastnoty. Samotnou tubu před použitím lehce promačkejte po celém povrchu a pak naneste vymáčknutím na houbičku na nádobí. Pokud jste využili tubu se zabudovaným molitanem, mírně ji zmáčkněte, aby se houbička naplnila barvou, kterou následně dle potřeby rovnoměrně nanášejte.

Související články

Zdroje: www.bydleni.cz, www.idnes.cz, www.svepomoci.cz