Pěšinka uprostřed, nevzhledné šediny či řídký objem vlasů. Tyto a další vlasové chyby vám přidávají na věku, a přitom můžete změnit svou vizáž k lepšímu jednoduše a během několika málo minut. Abyste vypadaly jako za mlada, musí vám účes zvýrazňovat lícní kosti, opticky zvedat oči, a hlavně přidat na objemu, který už nejspíš není to, co dříve bývalo. Vyzkoušejte následující vlasové triky kadeřnic, které vědí, jak si účesem zajistit mladistvý vzhled.

Jaké střihy omlazují a které účesy naopak přidávají na věku, můžete vidět ve videu na YouTube, na kanálu Greyhair.Exlerova Monika:

Zdroj: Youtube

Pěšinka mimo střed

Velikým milníkem v účesech je pěšinka uprostřed hlavy, která místo svěžího vzhledu pouze snižuje objem vlasů. Zkuste si vlasy rozdělit lehce vlevo nebo vpravo a sledujte, jak vám tato malá změna okamžitě zvýší na objemu! Ve vyšším věku nenoste už ani culíky nebo drdoly, které kořínky vlasů mohou nenávratně poškodit.

Jemné vlny v každém věku

Chybu neuděláte ani s vlnami, které ženám sluší v kterémkoliv věku. Nemusíte nutně strávit hodiny před zrcadlem, abyste měly dokonalé prstýnky. Stačí, když je pouze lehce natočíte, třeba žehličkou. Jemné vlny vám pak dodají jak na objemu, tak i na kvalitě vlasů, jenž budou vypadat mnohem živěji.

Oslnivý vzhled mikádem

S vyšším věkem stojí také za to zkrátit délku vlasů, klidně až na styl mikáda. Nejenže je tento sestřih stále moderní a velmi populární, ale také dodá vlasům hustotu a skvěle umí zakrýt vrásky na krku i na obličeji. Pokud se delších vlasů nechcete vzdávat, můžete vyzkoušet středně dlouhý střih s vrstvami, který zvýší objem a dodá mladistvý vzhled.

Krátké vlasy s ofinou

Mladší a elegantní vzhled vám zajistí také rovná ofina spolu s kratšími vlasy. I tento účes dokáže skrýt známky stárnutí a ubrat vám tak až několik let. Pokud jste nikdy dřív ofinu nenosily, nejspíš budete s touto změnou váhat. Pravdou však je, že vám samotná ofina dodá na sebevědomí, a proto se jí vůbec bát nemusíte!

Ideální odstín barvy

Důležité je nepodceňovat ani barvu vlasů, která v celkovém vzhledu hraje významnou roli. Místo tmavých odstínů, jež mnohdy zvýrazňují některé vrásky, zvolte raději platinovou blond a medové tóny. Tyto odstíny krásně zjemní vaše rysy společně i s nežádoucími vráskami.

Související články

Zdroje: ctidoma.cz, svetzeny.cz, femmes.cz