Sušení prádla je v období zimy pěkná výzva. Když se mokré ručníky smíchají s vlhkým a chladným vzduchem, není to lehký oříšek. Ale existuje mnoho rychlých a efektivních metod, které vám prádlo osuší, i kdyby řádil hurikán.

Video jak během zimy usušit rychle prádlo najdete na Youtube kanále Smart Fox:

Zdroj: Youtube

Froté ručník

Pomocí při sušení prádla vám může být i froté ručník. Ten se hodí především, když potřebujete usušit hustější tkaniny. Těmi jsou například džíny, pletené svetry, velké mikiny nebo teplákové kalhoty. Zabalte vyždímané vlhké oblečení do froté ručníku a začněte mírně mačkat. Postupně pokračujte s dalšími froté ručníky, dokud nebude vaše prádlo suché.

Chladné počasí

Pokud chcete sušit prádlo venku, dá se tomu tak učinit i v zimě. Paradoxně se prádlo vysuší ještě rychleji než například v létě. Pokud venku svítí slunce a je mráz, dejte své prádlo jednoznačně sušit ven. Mráz zamrazí vodu ve vašem oblečení, a pak následuje proces takzvané sublimace, což znamená, že zmrzlá voda se přemění v plyn. Tak se vaše prádlo dokonale vysuší. Pokud jste sušili kus oblečení, který máte v plánu si vzít na sebe, doporučujeme jej dát tak na 10 minutek na topení. Vaše oblečení totiž bude sice vysušené, ale také náležitě studené.

Umístění sušáku a proudění vzduchu

Jako velice efektivní trik se nabízí pořádné odstředění prádla v pračce, ještě než jej začnete sušit. Dalším krokem je, že sušák umístíte na teplé místo, ideálně k topení. Tak se vám prádlo bez poškození vysuší. Když ještě místnost, ve které je sušák umístěn, budete pravidelně větrat, prádlo vám uschne raz dva, i za nejnepříznivějšího počasí. Větrání je důležité proto, aby se v místnosti snížila vlhkost bez ochlazení zdí.

Související články

Zdroje: www.aazdravi.cz, fyzika.jreichl.com