Někdo si možná může myslet, že tuhé mýdlo je pravěká záležitost a dává přednost tekutému mýdlu. Základem správného mýdla jsou ingredience, které dokáží opravdu důkladně zneškodnit bakterie a špínu na vašem těle. Zároveň by ale neměla dráždit pokožku a obsahovat nadměrné množství chemie. Co se týče tekutých mýdel, sáhněte po těch, která obsahují oleje s mastnými kyselinami. Ta jsou skvělá zejména v teplých letních měsících. U tuhých mýdel je zas doporučováno, aby obsahovala henu, éterické přírodní oleje, které se lehce vstřebávají. Pokud však máte doma tuhé mýdlo, které nevyužíváte, zde jsou fígly, na které ho můžete použít.

17 fíglů, jak využít tuhé mýdlo, najdete na Youtube kanálu 5-MINUTE REPAIR:

Zdroj: Youtube

Tuhé zámky

Pokud máte u nějakých dveří zámek, který má tendenci vám znemožňovat vstup do místnosti, tuhé mýdlo vám může pomoci. Stačí jej nanést na klíč a následně odemykat a zamykat, dokud se mýdlem zámek nepročistí a neuvolní.

Kouše vám domácí mazlíček nábytek? 

Čtyřnozí členové rodiny si někdy rádi hrají s dřevěným nábytkem. Pokud máte nějakého hlodavce, nebo štěňátko či koťátko, kteří vám koušou nohy u stolu či židle, tento fígl bude pro vás a váš nábytek obrovským pomocníkem. Zvířata totiž vůbec nemají ráda chuť mýdla. Proto stačí jen, když tuhým mýdlem natřete všechen dřevěný nábytek v místech, která se stávají požitkem vašich mazlíčků. Pak se přesunou ke kousání něčeho jiného.

Otevírání zaseklých zásuvek

Máte doma šuplík nebo zásuvku, která nelze otevřít, nebo vás její otevírání stojí velké množství energie? Stačí pouze natřít všechny části, které za normálních okolností drhnou, tuhým mýdlem. Šuplíky se vám pak budou otevírat jako po másle. 

Tuhé mýdlo jako jahelníček 

Pokud jste šikovné švadleny a šijete ručně, určitě se vám někdy stalo, že vám jehla nechtěla proniknout látkou a zadrhávala se. Můžete využít tuhé mýdlo jako jahelníček. Jehly vám v něm budou držet, a když budete něco zašívat, díky mýdlu bezproblémově proklouzne látkou.

Související články

Zdroje: lifehacker.com, www.prozeny.cz