Jednou z nejnepříjemnějších věcí, které vás doma mohou potkat, je ucpaná toaleta. A pokud navíc zjistíte, že nemáte při ruce čistící zvon, napětí se zvyšuje. Co dělat v této prekérní situaci? Naštěstí existuje pár osvědčených triků, které vám mohou v takové chvíli dokonale pomoci.

Jak uvolnit ucpanou toaletu pomocí plastové láhve? Podívejte se v YouTube videu na kanále Beliane:

Zdroj: Youtube

Ucpaná toaleta

Tato nepříjemná nehoda se občas stává v každé domácnosti. Ucpání můžete předcházet nejen důsledným splachováním, ale i správným používáním. Nikdy neházejte do záchodové mísy žádné biologické zbytky a hygienické potřeby kromě toaletního papíru. Častým problémem bývají vlhčené ubrousky nebo roličky od toaletního papíru. Svým chováním můžete ucpání toalety snadno předejít. Pokud už však k maléru dojde, využijte níže uvedený účinný trik.

Potřebujete podtlak

Běžný čistící zvon na odpady funguje na principu podtlaku. V případě, že jej nemáte, je dobré jeho účinky nasimulovat. A v tom vám dokonale pomůže prázdná pet lahev. Buďte však při jejím použití opatrní, abyste kvůli vzniklému podtlaku nemuseli uklízet i okolí toalety.

Trik s láhví

Vlastně si vytvoříte jednoduchým způsobem z obyčejné plastové láhve náhradní zvon. Budete potřebovat velkou 2 l prázdnou petku, které odříznete dno. Hrdlo nechte uzavřené víčkem, aby mohl vzniknout požadovaný podtlak. Pak za použití rukavic vložte pet lahev odříznutou částí do záchodu a několikrát razantně zapumpujte stejně jako to běžně děláte zvonem. Pokud je potřeba, postup několikrát zopakujte.

Kombinace jedlé sody s octem

Problémy s ucpanou toaletou vám pomohou také zaručeně s úspěchem vyřešit dvě běžné domácí ingredience. Budete potřebovat zhruba ½ kg sody a jednu litrovou lahev octa. A jak je přesně použít? Nejprve jedlou sodu nasypte do záchodové mísy a následně ji zalijte octem. Nikdy se nad toaletu nenaklánějte, použitá směs totiž může vystřikovat. Směs nechte působit přes noc a ráno vše spláchněte horkou vodou.

Drát nebo kanalizační pero

Na čištění odpadu můžete využít také drát nebo klasické kanalizační pero. Obojím lze ucpaný záchod mechanicky prošťouchnout. Pokud použijete drát, měl by být silný, ale ohebný. Výborným řešením je například drátěné ramínko, které stačí jen šikovně rozstřihnout. Konec, který bude v toaletě, obalte hadrem, abyste nepoškodili glazuru. Pohybem tam a zpět se snažte nečistoty uvolnit a prošťouchnout. Stejně postupujte i s kanalizačním perem.

Související články

Zdroje: www.adbz.cz, www.wikihow.cz, www.aazdravi.cz