S jarem přichází do mnoha domácností velký úklid, na kterém se většinou podílí celá rodina. Pokud to chcete letos zvládnout jinak a nestrávit víkend s hadrem v ruce, pak vyzkoušejte tři jednoduché vychytávky. Určitě vám práci usnadní a třeba i zpříjemní.

Zdroj: Youtube

K jaru nerozlučně patří mytí oken. Jsou po zimě bývají velmi špinavá a vy si chcete doma užívat jarní sluneční paprsky plnými doušky. Ale umýt okna beze šmouh, to dá velkou práci. A přece to lze zvládnout díky naprosto snadnému triku. Stačí, když budete mít doma sáček s černým čajem.

Domácí čistič oken z černého čaje a citronu

Čajový sáček vložte do horké vody a nechte deset minut louhovat. Pak ho vyjměte a tekutinu nechte vychladnout. Čaj přelijte do rozprašovače, vymačkejte k němu čtvrtku citrónu a následně přilijte 250 ml vody.

Protřepejte a váš čistič oken bude připraven. Pak už stačí jen směs nastříkat na okna a nechat deset minut působit. Poté je otřete vlhkým hadříkem, následně osušte a máte během chvíle okna čistá.

Černý čaj na nábytek

Černý čaj je ale skvělý i na dřevěný nábytek. Rychle a účinně vás zbaví otisků prstů z nábytku nebo kuchyňské linky. Také skvěle vyleští dřevěný nábytek, který bude díky jednomu sáčku černého čaje jako nový.

Na čisté koberce pomůže octová voda

K důkladnému úklidu patří i čištění koberců. S tím pomůže ocet. Vezměte kartáč, do kyblíku dejte hodně teplou vodu s octem v poměru 1 : 1, a koberec pořádně vydrhněte. Když se budete snažit, uvidíte, že mu vrátíte zašlou barvu raz dva.

Pokud se obáváte zápachu z octa, stačí, když místnost následně pořádně vyvětráte. Buďte si jisti, že odér za chvíli zmizí i z tkanin koberce. A nebudete mít v v koberci žádnou chemii, což ocení především rodiče s malými dětmi, pro které je právě takové místo častým hracím koutkem.

Extra tip

Součástí vaší úklidové výbavy by rozhodně měla být i jedlá soda. Ta je naprosto zázračná! Pomůže účinně odstranit vodní kámen, ale když ji přidáte k praní, vaše záclony budou zářivě bílé.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.cesky.rozhlas.cz