Kdo by netoužil po koupelně zářící čistotou?
Zdroj: extender_01 / Shutterstock.com

Skvělý triky, jak vyčistit s tabletou do myčky sprchový kout

V době koronavirové se nám zúžily možnosti nakupování. A tak se může stát, že některé úklidové prostředky nám doma dojdou. A protože v tomto čase – nečase je lépe omezit cesty za nákupy na minimum, může se hodit trik s tabletou do myčky.

Tabletou do myčky vyčistíte i sprchový kout

Zatímco do myčky tabletu vložíme do příslušného zásobníku a už jen zvolíme patřičný program, s čištěním koupelny to tak snadné nebude. Přece jen určité úsilí bude třeba vyvinout. A také budeme muset vzít vědomí, že tableta se bude chovat tak, jak je to potřeba v její hlavní roli, tedy při mytí nádobí v myčce. Prostě bude pevně držet pohromadě a jen pomalu se rozpouštět.

K vyčištění koupelny můžeme použít i tabletu do myčky. K vyčištění koupelny můžeme použít i tabletu do myčky. Zdroj: AssiaPix / Shutterstock.com

Nejméně vhodné je držet tabletu při čištění v nechráněné ruce. S podobnými přípravky je vždy třeba pracovat v nepropustných rukavicích. Předejdete tak případné alergické reakci či podráždění rukou. Přece jen odmašťovací přísady jsou velmi koncentrované a jemné pokožce rukou by nedělaly dobře.

Při úklidu bychom neměli zapomínat ani na zástěnu sprchového koutu. Při úklidu bychom neměli zapomínat ani na zástěnu sprchového koutu. Zdroj: Oleksandr Nagaiets / Shutterstock.com

Trik s houbičkou

K úklidu koupelny můžeme využít i tabletu do myčky. K úklidu koupelny můžeme využít i tabletu do myčky. Zdroj: FotoDuets / Shutterstock.com Asi nejlépe se nám bude s tabletou pracovat když ji vložíme do otvoru, který vyřízneme v mycí houbě. Samozřejmě, že použijeme houbu, která nemá hrubý povrch, popř. využijeme tu část, která není drsná. Nejlepší účinky předvede tableta při čištění skleněných zástěn sprchových koutů či van. Snadno s ní odstraníme nejen skvrny od mýdla, ale dodáme povrchu patřičný lesk.

Tablety můžeme využít také k čištění koupelnových obkladů či závěsů. Musíme však dávat pozor, abychom hrubou strukturou nic nepoškrábali. Jak už jsme zmínili dříve – tablety jsou určeny pro mytí nádobí v myčce a proto jsou upraveny tak, aby se uvolňovaly postupně až při vyšší teplotě vody. Na závěr všechny čištěné plochy důkladně opláchneme teplou vodou.

Akční letáky