Proč si při úklidu navléknout na ruku silonovou ponožku?
Zdroj: Shutterstock

Proč si při úklidu navlékat na ruce silonovou ponožku: Trik, o němž málokdo ví

Roztrhly se vám silonové ponožky? Určitě je nevyhazujte. Skvěle vám poslouží při úklidu.

Silonky jsou dneska k mání na každém rohu. Kdybyste je ale sháněli o sedmdesát let dříve, se zlou byste se potázali. Punčochy z polyamidové příze byly tehdy žhavou novinkou a nikde nebyly k mání. A není divu. Ženy se o ně doslova rvaly, protože šlo o „módní doplněk“, který zjemňoval dámská lýtka a dělal je atraktivnější.

Jedinou vadou na kráse silonek byla (a je) jejich křehkost a jemnost. Stačí jediný pohyb a punčochy se roztrhnou. Ženy si ale i v téhle situaci vždy dokázaly poradit a znehodnocené silonky využily jiným způsobem. A je tomu tak dodnes… Tady je pár tipů, jak ještě můžete znehodnocené silonky prakticky využít.

Děrované silonky využijete na úklid domácnosti. Zdroj: Profimedia

Použijte je jako prachovku

Přestože na to nevypadají, silonky jsou ideální lapač prachu. Mají skvělé elektrostatické vlastnosti a dokážou na sebe nabalit nejenom prach, ale i další špínu, vlasy či chlupy zvířat.

Stačí, když si jednu punčochu natáhnete na ruku a přejedete s ní po špinavém povrchu. Sami uvidíte, kolik nečistot zachytí! Při utírání prachu silonovou punčochou se neomezujte jen na nábytek, ale klidně s ní setřete i televizní nebo počítačovou obrazovku, které v mžiku budou čisté jako zrcadlo.

Na to, jak ještě skvěle využít poničené silonky, se podívejte ve videu (nezapomeňte si pustit české titulky):

Zameťte silonkou podlahu

Zametat se dá nejen koštětem, ale třeba i mopem. Ovšem nesmíte na něj zapomenout natáhnout silonku!

Jak na to: Punčochu natáhněte na mop a přejeďte s ním po podlaze. Tenhle způsob zametání je ideální zejména pro majitele čtyřnohých mazlíčků, kteří pouštějí chlupy. Jemné silonky vás zbaví toho nejhoršího.

Silonky vás zbaví i prachu na podlaze. Silonky vás zbaví i prachu na podlaze. Zdroj: Profimedia

Zafixujte silonkami odpadkový koš

Silonky jsou velmi elastické, proto je můžete použít namísto velké gumičky na uchycení pytlů v odpadkovém koši. Předejdete tak tomu, že se pytel (pod tíhou odpadků) propadne a vy pak budete sbírat odpadky všude kolem. Co tedy dělat, aby se vám to už nestávalo?

Odstřihněte spodní část silonek (místo, kde bylo umístěné chodidlo). Špičku ponožky rozstřihněte napůl tak, aby se vám vytvořil pomyslný rolák. Ten pak natáhněte na odpadkový pytel v koši. Nemusíte mít strach, už se vám nebudou krabatit a odpadky zůstanou na svém místě.

Použijte silonky do vlasů

Máte delší vlasy a nosíte culík? Pak dobře víte, že většina klasických gumiček zatrhává vlasy. Proto nic neriskujte a vyrobte si gumičku ze staré silonové punčochy.

Jak na to: Punčochu nastříhejte na silnější pruhy a ohněte je tak, aby kopírovaly tvar gumičky. Poté je v klidu použijte. Výhodou těchto gumiček je, že jsou šetrné a bezpečné. A navíc zadarmo!

Ze starých punčoch můžete vyrobit gumičky do vlasů. Ze starých punčoch můžete vyrobit i gumičky do vlasů. Zdroj: Profimedia

Vyrobte si ochranné vaky na obuv

Některé typy bot jsou vyrobeny z jemné kůže, která se velmi snadno poškrábe. Abyste předešli těmto nehodám, opatřete obuv silonkovými návleky. Ty vyrobíte jednoduše.

Ostřihněte silonky nad kolenem a do vzniklé punčochy umístěte botu jako do sáčku. Na závěr ji „zauzlujte“. V takovém jemném skafandru bude obuv hezky dýchat a zároveň bude v bezpečí.

Zdroje: www.youtube.com, www.ekapo.cz

Akční letáky