Úložné prostory
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Úložné prostory: tři základní rady, jak udržet pořádek po celý rok

Domácnost jako ze škatulky by měla být chytře řešena. Nešikovné kouty se dají jednoduše využít tím, že si pořídíte vestavěné skříně. Úložných prostor však existuje celá řada. Stačí si vybrat ty nejvhodnější.

[Komerční prezentace]

1. Pod postelí nejsou jen strašidla

Řada lidí si koupí postel bez úložného prostoru. Důvodem bývá snazší přístup při luxování, nebo pěkná ušetřená částka. V tomto případě se hodí dřevěná nebo plastová přihrádka na drážkách, nebo na kolečkách. Materiál může kopírovat rám postele, ale také nemusí. Přeci jenom lze využít toho, že pod postelí není tak dobře vidět. Takový šuplík se v dnešní době sežene na každém rohu. Někdo však musí drážky namontovat tak, aby něco vydržely.

Tip Poptávej.cz: Pokud nenamontujete drážky, je nutné kolečka zajistit. Jinak se může stát, že si úložné prostory budou samovolně cestovat.

Skříň na míru Skříň na míru Zdroj: Archiv ireceptar.cz

2. Vestavěná skříň

Při výběru skříně se nejeden zapotí. Musí totiž splňovat nejvyšší nároky - být pěkná, praktická, ladit s okolním nábytkem. Přitom maximum výšky stěny využijí jen vestavěné skříně. A člověk díky nim ušetří za boční strany. U vestavěných skříní také nejste tak omezeni výběrem materiálu.

Tip Poptávej.cz: Horní hůře dostupná část je ideální pro kabáty po zimě a naopak letní šaty, když začne rtuť teploměru nekompromisně klesat.

Bambusová vestavěná skříň Bambusová vestavěná skříň Zdroj: Archiv ireceptar.cz

3. Police a skříňky

Police a skříňky jsou nejoblíbenějším řešením každého interiéru. Jsou levné, vypadají hezky, a když se vám přestanou líbit, přelakujete je nebo odmontujete. Opomíjené místo, kam ukládat například sezónní oblečení, představuje police nad hlavními vchodovými dveřmi. Tuto část většina lidí ani nezaregistruje. Police lze zakrýt na přední viditelné části deskou a přístup nechat z boku.

Tip Poptávej.cz: Zajímavý úložný prostor nabízí i schody. Horní, nebo boční část schodu můžete totiž nechat odklápěcí.

Moderní design Moderní design Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Kde hledat odborníky na úpravy interiéru

Většinu z těchto prací není radno nechávat na domácím kutilství. Nebojte se požádat o pomoc profesionály. Na stránkách www.poptavej.cz najdete řadu odborníků z vašeho okolí, kteří vám nabídnou služby na míru. Přes poptávkový formulář zadáte jednoduchý, ale výstižný popis poptávky, lokalitu, termín a případně fotografie. Pokud si přece jen nevíte rady s vyplněním formuláře, na webových stránkách najdete inzeráty od ostatních uživatelů, kterými se můžete inspirovat. Čím přesnější bude poptávka, tím snazší bude vytvořit nabídku na míru včetně přesné kalkulace za služby či materiál.

Úložné prostory Úložné prostory Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Nabídek můžete obdržet hned několik. Nemusíte se však stresovat tím, že někoho odmítnete nebo dokonce nevyberete žádnou. Všechny nabídky jsou totiž nezávazné.

Akční letáky