obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

V jednoduchosti je krása: obrazová inspirace pro velikonoční dekorace

Jarní vánek do domova vnese i pár jednoduchých aranží. Přinášíme obrazovou inspiraci - možná nejen potěší, ale také podnítí vaši vlastní fantazii.

Vejce patří do hnízda

Smotat hnízdečka z jemných větví nebo suchých stonků popínavek, které zbyly z jarního úklidu zahrady, je celkem snadné - stačí k tomu provázek a nejlépe i pomoc dalších rukou. S hnízdečky pak můžete kouzlit dle libosti.

Velikonoční dekorace z kraslic, větviček a hnízdVelikonoční dekorace z kraslic, větviček a hnízdAutor: Shutterstock.com / Maglara

Hnízdečko upletete i z obyčejného sena. Mezi pastelové barvy kraslic či vajec, do uklizeného svátečního pokoje, vnese cosi podstatného. Skrývá v sobě kouzlo přírody zrovna tak, jako rozkvelá větévka sakury.

Velikonoční dekorace s hnízdečkem a kraslicemiVelikonoční dekorace s hnízdečkem a kraslicemiAutor: Shutetrstock.com / KMNPhoto

Přidejte pár květů

Ať už osení, nebo obyčejná tráva, živá zeleň přinese sílu jara. A pokud přidáte ještě kvítka cinerárií, bude zátiší s vajíčky pestré i veselé.

Velikonočním vajíčkům to v osení slušíVelikonočním vajíčkům to v osení slušíAutor: Shutetrstock.com / Sofiaworld

 

Pro jarní kytičky můžete ze skořápek vytvořit originální vázičky. A klidně je nechat v nosáčku na vejce - ať už bílém, nebo zkrášleném barvami...

jarní cibuloviny ve skořápkáchjarní cibuloviny ve skořápkáchAutor: Shutterstock.com / Elena Shashkina

Vyznavači minimalismu, jednoduchosti a čistoty si vystačí i bez barev.

Skořápka jako vázaSkořápka jako vázaAutor: Shutterstock.com / Nella

 

Štastné a barevné

Ani milovníci pestrých barev toho nepotřebují mnoho. K nápaditě pomalovaným vajíčkům (beruškou uděláte dětem rozhodně radost) stačí pěkný košík. A pokud není po ruce živá zeleň, poslouží i barevné lýko či další přírodní materiály. Mají tu výhodu, že nezvadnou.

veselé krasliceveselé krasliceAutor: Shutetrstock.com / kaczor58

Barevný písek, modelína nebo fimo hmota, pár zavařovacích skelnic, větvička z prořezávky a háčkované kraslice - dekoraci z nich sestavíte za pár minut. Jen ten ptáček přilétne až za dlouho, a kdoví, jestli vůbec.

barevná velikonoční dekoracebarevná velikonoční dekoraceAutor: Shutterstock.com / 258970733

Větvičky kroucených kultivarů vrb a lísek udělají parádu vždy. A lehké kraslice na ně snadno zavěsíte.

kroucená vrba, vděčný dekorační materiálkroucená vrba, vděčný dekorační materiálAutor: Shutterstock.com / Kati Molin

Akční letáky