Je jedno, zda jste je našli na ulici, na půdě, nebo jste propadli jejich kouzlu na bleším trhu. Některé věci není radno si přivlastňovat, zvlášť, když neznáte původního majitele. Zkrátka jsou věci, jež vám mohou podle odborníků Feng shui přinést domů smůlu. Jak je to možné?

Pozor na květiny

Asi vás to překvapí, ale nejen věci mohou být u vás doma zdrojem smolných chvilek. Podívejte se na seznam hned dvanácti pokojových květin, které vám přinesou smůlu:

Zdroj: Youtube

Na tyto rostliny, ať se vám budou líbit sebevíc, prostě zapomeňte a raději se ohlédněte po jiných.

Špatná energie, staré duše

Některé nalezené věci raději nechte tam, kde ležely. Stejně jako se jim vyhýbejte i na bleším trhu. Proč? Důvod je jednoduchý. Existuje seznam předmětů, které mohou přenášet negativní energii a přinést vám smůlu, nebo se v nich kumuluje energie dřívějších majitelů a ani ta nemusí být zcela pozitivní. Které věci to jsou?

Na šperky zapomeňte

Je jedno, zda jsou to náušnice, prstýnek, řetízek, nebo náramek. Jedná se o jedny z nejosobnějších věcí, které jsou s původním majitelem spjaty velmi silným poutem. Čím starší ony šperky jsou, tím více nebezpečí vám mohou přinést. Zvlášť pokud jejich původní majitel v době, kdy je měl na sobě, prožil nějaké neštěstí, nebo nepříjemnou situaci. V takovém případě mohla na šperk sednout kletba.

Hodiny raději nové

S hodinami je to jako se šperky. I ty mají velmi silné pouto se svým původním majitelem. A nošením cizích hodin byste na sebe mohli velmi jednoduše převzít i jeho neduhy. Proto není dobré si nelezené ukazatele času ponechat.

Pozor na hřeben

Ponechat si nalezený hřeben zní samo o sobě trochu zvláštně. Co když jste ale našli jeden nádherně zdobený několik generací starý? Rozhodně si jej domů nenoste. I tato osobní věc je silně spjata s původním majitelem. A to tak, že byste si jejím používáním mohli nechtěně přivodit klidně zdravotní obtíže, jimiž původní majitel trpěl, v lepším případě byste na sebe mohli přivolat úzkostné myšlenky toho, jemuž hřeben kdysi patřil.

Zrcadlo skrývá nebezpečí

O zrcadlech koluje spousta nelichotivých pověr. Rozbije-li se, přinese smůlu. Stejně tak neštěstí může přinést zrcadlo, které kdysi patřilo někomu jinému. Stačí jediný pohled do něj a přijmete na sebe veškeré potíže osoby, jenž do zrcadla hleděla před vámi.

Klíče vám budou k ničemu

Staré klíče jsou fascinující, zvlášť ty, které mají nějaký zajímavý tvar a zdobení. Ovšem ani tento předmět byste si neměli dobrovolně přinést domů.

Medailon, zvláštní kategorie

Pokud byste měli šperky obejít obloukem, starým medailonům se vyhýbejte na míle daleko. Nic osobnějšího, jež vám může přinést smůlu a negativní energii, rozhodně nenajdete.

Pozor na nádobí

Našli jste na půdě nádherný servis po předcích? Zkontrolujte jej, zda je zcela v pořádku. Pokud najdete některé kousky poškozené, prasklé, naštípnuté, raději servis odložte. Mohli by vám do harmonické domácnosti najednou vnést nerovnováhu, neshody, ale i časté hádky.

Související články

Zdroje: horoskopy.blesk.cz, nasregion.cz, dama.cz