Velikonoce se neúprosně blíží a není od věci myslet na přípravu náležité výzdoby. Pokud nechcete za dekorace zbytečně vydávat nemalé finanční částky v obchodě, můžete si originální kousky vlastnoručně zhotovit doma. Navíc tak zužitkujete věci, které by možná skončily v odpadcích. Zároveň se jedná i o skvělou příležitost strávit příjemný a kreativní čas s dětmi či vnoučaty.

Jak si vlastnoručně vyrobit pár dekorací na Velikonoce? Podívejte se na YouTube video na kanálu Tipy a triky:

Zdroj: Youtube

Velikonoční zajíčci

K Velikonocům patří dozajista zajíček, který je symbolem plodnosti, života a štěstí. Velice jednoduchým způsobem si ho můžete vyrobit ze zbylých roliček toaletního papíru. Stačí jejich povrch oblepit barevným papírem a následně na ně namalovat oči, čumáček a vousy.

Místo malování můžete oči a nos zhotovit nalepením knoflíky, vousky lze zhotovit z příze či vlny. Nakonec vystřihněte z barevného papíru ještě dvě dlouhé zaječí uši, které k ozdobné ruličce v horní části přilepte. A jednoduchá velikonoční ozdoba je na světě!

Velikonoční hrnečky plné sladkostí

Podobným způsobem můžete vyrobit i velikonoční hrneček. Použít můžete nejen nepotřebný hrnek, ale i papírový či plastový kelímek. Oblepte ho barevným papírem jako v předchozím případě, jen nemusíte vyrábět pouze zajíčka, pustit se můžete i do roztomilého kuřátka nebo beránka. Na závěr stačí obsah naplnit sladkostmi.

Velikonoční girlanda z barevných papírů

Nakreslete si na barevný papír velikonoční motivy, které budete později vystřihovat. Opět si lze vyrobit velikonoční zvířátka, ale stejně tak si můžete z papíru vystřihnout i různě veliká a různobarevná vajíčka, pomlázky, řehtačky, prostě vše, co se k těmto svátkům váže.

Nakonec připravené ozdoby nalepte na dekorativní stuhu nebo připevněte pomocí kolíčků. Pak už nezbývá než girlandu zavěsit.

Velikonoční dekorace na špejli

Jednoduchým způsobem si můžete udělat i ozdoby do velikonočního osení. Můžete využít ozdoby, které jste si vyrobili na girlandu. Každý motiv si však vystřihněte ve dvou provedeních a než je k sobě slepíte, vložte mezi ně špejli.

Pak už je stačí zapíchnout do zeminy k osení a ozdobit třeba barevnou stužkou. Na špejli můžete připevnit i vyfouknuté vajíčko, kdy skořápku zajímavým způsobem pomalujete nebo polepíte.

Mini květináče ze skořápek

Vaječné skořápky můžete také využít k výrobě drobných květináčků. Když vajíčko rozklepnete, obě poloviny skořápky nejprve řádně omyjte. Pak vrchní plochy pomalujte či jinak ozdobte a vnitřek naplňte kouskem vlhké vaty, do níž nasypejte pár semínek řeřichy nebo jiných klíčků. Za pár dní se vám doma objeví krásně zelená velikonoční zahrádka.

Související články

https://www.colorland.com/cz/inspirace/6-napadu-na-jednoduche-velikonocni-diy-dekorace