Babí léto je jedním z nejhezčích období roku. Slunce má ještě dostatek síly, aby nás oblažilo svými teplými paprsky, ovšem příroda už pokročila s přípravami na podzimní plískanice a nadcházející zimu. Louky a lesy začínají hrát všemi barvami a na pečlivě utkaných sítích se třpytí malé perly rosy. Přeneste si kousek babího léta i domů a vytvořte si krásný věnec na dveře.

Výrobu přenádherného věnce ze sukulentů můžete vidět v tomto videu z YouTube, na kanálu Garden Answer:

Zdroj: Youtube

Přírodní materiály

Nejkrásnější věnce jsou ty přírodní a toto roční období nahrává sběru rozličných materiálů. Vydejte se na zahradu a nasbírejte si skalničky, ale i barevné listí a třeba i větvičky jehličnanů nebo tújí. Základ je v podstatě stejný jako na adventní nebo jakýkoliv jiný věnec. Potřebovat budete korpus, volit můžete slámový, je pevnější, ale hůř se do něj zapichuje dekorace, nebo drátek.

K dispozici je pak i polystyrenový, který je křehčí. Velikost věnce je na vás. Počítejte s tím, že po přidání větviček a dekorace věnec nabyde. Zároveň ale čím větší korpus zvolíte, tím více materiálu na jeho ozdobení budete potřebovat.

Drátek a provázek

Pokud máte tavnou pistoli, použijte ji. Pracuje se s ní velmi rychle a cvikem získáte i grif, aby výsledek byl krásně čistý, bez zbytečných umělých nitek. Samozřejmě se neobejdete bez květinářského drátku, jímž na korpus připevníte základ.

Také myslete na způsob, jakým pak věnec připevníte na dveře. Dobře bude vypadat jutový provázek, nebo rovnou jutová stuha. Pak už vás čeká jen vhodný materiál, jímž věnec získá na dokonalosti.

Větvičky jako základ

Nádherně se budou na podkladu vyjímat větve jehličnanů, ale velkou parádu také udělají třeba i v kombinaci s tújemi. Volit však můžete listnáče, větve s plody jeřabin rozhodně nezklamou, stejně jako hloh nebo ptačí zob. Opravdu skvostně s barevnými podzimními plody budou vypadat skalničky.

Nasbírejte pár růží netřesků a připevněte je na zelený podklad. Pak už jen doplňte jednotlivými podzimně zbarvenými lístky a pár kuličkami podzimních plodů, použít můžete i žaludy, nebo kaštany.

Související články

Zdroje: www.ikitka.sk, abecedazahrady.dama.cz, www.skalnicky-sukulenty.cz