V otevřené venkovní kuchyni si léto skutečně vychutnáme
Zdroj: Alex July / Shutterstock.com

Venkovní kuchyně zpříjemní život na zahradě. Jak ji vybavit?

I v září ještě bývají dostatečně teplé dny na to, abychom je trávili na zahradě. A nejen při práci. Venkovní večeře, obědy i snídaně přece k babímu létu také patří.

Stejně jako se v zahradě dobře jí, lze tady ní jídlo i připravovat. Nemáme na mysli venkovní grilování, ale přípravu běžných pokrmů a čerstvých salátů. Je to nejen příjemné, ale i praktické. Sklizenou zeleninu ze zahrádky rovnou použijeme bez toho, aniž bychom ji nosili domů. Opláchneme ji pod hadicí a rovnou s ní na prkénko.

Příjemná i praktická

Přípravou pokrmů venku také můžeme odbourat otravné chození s věcmi z kuchyně do zahrady: než nanosíme hrnce, talíře nebo skleničky, to je nějakých kroků.

Při tvorbě venkovní kuchyně můžete zapojit tvořivost a nápaditost Při tvorbě venkovní kuchyně můžete zapojit tvořivost a nápaditost Zdroj: Daniela Dušková

Skvělým nápadem a chytrým řešením je proto zahradní kuchyně. Jedná se o jednoduše vybavenou sezonní stavbu. Pro letní kuchyni nemusíme stavět zděný domek, neboť může být plně otevřená, vzdušná, světlá a v co největším kontaktu s okolím. Prostě tak, aby se nám v ní dobře tvořilo. Může být krytá jen částečně pergolou nebo stříškou, případně patřit k terase či venkovnímu posezení.

Co by v ní nemělo chybět?

V první řadě potřebujeme místo na krájení a přípravu jídla a úložné prostory. Stačí jednoduché skříňky ze dřeva nebo kovu a jídelní stůl. Dobře zužitkujeme i vyřazený nábytek.

V kuchyni by měl být dřez s tekoucí vodou, ideálně i teplou. Pokud nejčastěji připravujeme saláty a podobná jídla zastudena, způsob ohřívání řešit nemusíme, chceme-li plnohodnotně vařit, opatříme si jednoduchý sporák, třeba elektrický dvouplotýnkový nebo propanbutanový.

V otevřené kuchyni je radost kulinařit V otevřené kuchyni je radost kulinařit Zdroj: Daniela Dušková

Nezapomeneme ani na koš, bioodpad můžeme vynášet rovnou na kompost.

Zabudovaná elektrická zásuvka umožňuje používat kuchyňské spotřebiče, například mixér nebo odšťavňovač.

Akční letáky