Povíme vám, jak pověsit prádlo, abyste ušetřili místo a zároveň si zjednodušili žehlení.
Zdroj: Africa Studio / Shutterstock

Hospodyňka vymyslela trik, jak zdvojnásobit kapacitu věšáku na prádlo

I ve věšení prádla můžete být průkopníky! Pokud vás limituje krátká šňůra, rozhodně oceníte jednoduchoučký trik, jak ušetřit místo i zjednodušit následné žehlení. Věšení prádla je tímto způsobem prostě maximálně efektivní.

Inovace ve věšení prádla

Kdo by to byl řekl, že i věšení prádla je disciplína, ve které se dají dělat objevy. I když nejde o převrat v sušení prádla, je to zajímavý trik, který ledacos ulehčí. Rozhodně budete mít na šňůře více místa.

Praní je v domácnosti jedním z největších úkolů Praní je v domácnosti jedním z nikdy nekončících procesů. Zdroj: Shutterstock.com / VGstockstudio

Nějvíce místa zabírají košile a trička

Pokud máte v rodině muže, jehož zaměstnání nebo styl oblékání vyžaduje denně čistou košili, pak s vám už teď soucítím. Košile zabírají hodně místa a jejich sušení prostě není ideální. Ať už pověsíte košili na šňůru jakkoli, vždy bude zabírat místo a na šňůru se jich vejde jen pár. Úsporné věšení za límeček mačká ramena. Všichni dobře víme, že na tom, jak košile schne, velmi záleží. Následné žehlení vám ulehčí, anebo naopak zkomplikuje. A to vůbec nemluvím o tom, jak náročné je velké košile žehlit, aby byl výsledek skutečně pěkný a reprezentativní. 

Košile jsou náročné na údržbu a na jejich sušení záleží. Košile jsou náročné na údržbu a na jejich sušení záleží. Zdroj: margostock / Shutterstock

Odbornice na věšení prádla

Hospodyňka, která se pochlubila svým zlepšovákem na sociálních sítích, zabila hned dvě mouchy jednou ranou. Její jednoduchý způsob ušetří spoustu místa a zároveň košile, trička nebo mikiny uschnou v nejlepším možném „tvaru“. Je to naprosto jednoduché!

Košile a trička věšte pomocí ramínek

S čím zmíněná dáma přišla? Košile suší jednoduše na plastových ramínkách, které rozvěsí na šňůru. Rozestupy mezi ramínky jsou jen několikacentimetrové a ramínka jsou jednoduše ukotvena kolíčky v pravidelných rozestupech. Na velmi malém prostoru je tak schopna usušit velké množství objemného prádla a to je navíc minimálně pomačkané a ideálně připravené k žehlení. No není to chytré? Jen nezapomeňte, že svetrům takové sušení nesvědčí. Ty by měly nejlépe schnout rozprostřené na ploše, aby se nevytahaly.

Věšením prádla na ramínkách maximálně využijete prostor. Věšením prádla na ramínkách maximálně využijete prostor. Zdroj: KOYPIC / Shutterstock

Zdroje: https://www.idealhome.co.ukhttps://www.dailystar.co.uk

Akční letáky