bydlimechytre.cz, hobby.instory.cz

Jak povolit víčko zavařovací sklenice?

Víčko zavařovací sklenice dokáže někdy potrápit. Ne vždy totiž stačí na otevření síla, a pak přichází na řadu jednoduchý trik.

Zavařením a plněním sklenic za tepla šroubovací víčko těsně přilne, což se od něj žádá. Jinak by se obsah začal kazit. Není to dáno jen materiálem, respektive mírně pogumovaným víčkem či těsnící gumičkou, ale také faktem, že v lahvičce vznikl mírný podtlak, který navíc ještě víčko drží na místě.

Podívejte, jak jednoduše si můžete marmeládu, ale také další zavařené potraviny otevřít:

Zdroj: Youtube

Dokonce nepotřebujete ani nůž nebo jiný nástroj. Sklenici uchopte do ruky, otočte víčkem dolů a hranu víčka několikrát naklepněte o dřevěné prkénko, kamennou pracovní desku nebo jiný povrch, který takovým poklepáním nepoškodíte. Většinou už po druhém úderu víčko povolí. Někdy je i slyšet, jak se pod něj dostane vzduch.

Trik s horkou vodou

Aby víčko povolilo, můžete použít také teplou vodu. Dejte víčko pod tekoucí horkou vodu po dobu zhruba 30 vteřin. Tím se kov mírně roztáhne a tlak povolí.

Pomocníci při povolování víčka

Pomoci si můžete ale také silikonovou chňapkou nebo ubrouskem s jednou pogumovanou stranou. Návodů, jak si takový obyčejný ubrousek ušít, je spousta a jde o jednoduchý projekt vhodný třebas pro malé švadlenky, které se učí pracovat se šicím strojem.

Existují i různé nástroje, které vám mohou pomoci víčko uvolnit, jimiž jej pěvně uchopíte a lehce otočíte. Nicméně uvolnění víčka poklepáním je nejpraktičtějším a zdaleka nejjednodušším způsobem v případě, že se nepotýkáte se rzí nebo nátěry, silikonem či voskem zaneseným víčkem.

Související články