Staré roztrhané silonky lze ekologicky využívat dál, samozřejmě už ale ne na nošení k sukni a šatům. Existuje několik způsobů, co se s nimi dá ještě udělat, i když svou původní funkci ztratily. Dokonce i naše babičky věděly, jak je chytře použít.

Bylinná koupel

Bylinky působí blahodárně na naše zdraví v mnoha ohledech. Můžeme je pít, jíst, ale také inhalovat. Chtěli jste už někdy zkusit domácí bylinnou koupel, ale nelíbí se vám fakt, že byste měli mít po celé vaně nepořádek v podobě bylinek a následně třeba i ucpaný odpad? Nasypte bylinky do silikonové punčochy, kterou upevněte za kohoutek. Jak se bude voda napouštět, bylinky uvolní svou vůni. Účel to tak bezvadně splní i bez toho, aby všude kolem vás bylinky plavaly.

Citrusová náplň do silonky

Kromě bylinek můžete vyzkoušet také usušené slupky od pomeranče, citronu a mandarinky. Směs smíchejte s ovocem a se třemi nadrcenými hřebíčky. Poté ji nasypte do punčochy, kterou zavěste za kohoutek a pusťte vodu. Vůně citrusů vás dokáže uvolnit i uklidnit. Během koupele můžete naplněnou punčochu využít jako žínku.

Zabraňte udržování vlhkosti

Během natáčení horké vody a při samotné koupeli se podstatně zvýší v místnosti vlhkost, které byste se měli zbavit následným vyvětráním nebo dalšími způsoby. Pokud máte doma kočku, pak tento trik na pohlcování vlhkosti můžete vyzkoušet. Nasypte trochu čistého steliva do silonky, zavažte a pověste do koupelny. Stelivo účinně pohltí velké množství vlhkosti.

Silonky přes kohoutek

Máte doma děti, které byste v noci neradi vzbudili natáčením vody do vany? Přetáhněte přes vodovodní baterii silonovou punčochu, po níž bude voda stékat značně tišeji. Nebudete se tak muset bát, že byste kohokoliv probudili. Dopřejete si příjemnou horkou vanu, nikým nerušenou, ve večerních hodinách. Po těžkém dni vám určitě přijde vhod!

Na další skvělé triky do koupelny, se můžete podívat ve videu:

Zdroj: Youtube

Zdroje: Kniha 5555 Rad, prozeny.cz, living.iprima.cz