Vánoční věnce jsou velice populární. Znáte ale jejich symboliku? Čtyři svíčky nejsou totiž jen odpočitávadlo adventních neděl. Znázorňují také Ježíšův kříž. Každá strana kříže ukazuje na jih, východ, sever a západ, což symbolizuje Ježíšovo požehnání všem stranám země.

Jak vyrobit vánoční svícen i bez korpusu se můžete podívat v Youtube videu z kanálu DIY by KreativníTechniky:

Zdroj: Youtube

Základní stavební kámen

Samozřejmě se dají adventní věnce zakoupit již předem vytvořené. Ale vyrábět je svépomocí je větší zábava, a navíc se můžete ujistit, že budou ladit s vašimi vánočními dekoracemi, a tudíž skvěle dokreslí atmosféru vašeho domu či bytu. Hlavním stavebním kamenem je korpus. Ten můžete sami lehce vyrobit ze slámy a následně na něj naskládat živé větvičky jehličnatých stromů. Korpus z jehličí také můžete zakoupit samostatně, stojí jen pár korun.

Fantazii se meze nekladou

Nyní si teprve můžete vyhrát a popustit uzdu své fantazie. Poslední dobou kolem věnců čím dál více letí přírodní materiály a bílé drobné dekorace. Svůj věnec ustrojte tak, aby vám ladil k ostatní výzdobě vašeho bytu. Fantazii se meze nekladou, a proto můžete využít v podstatě cokoliv. Od sušeného ovoce, přes skořici a vystřihované vločky, po miniaturní dekorace typu vánoční skřítci a menší baňky. Důležité je, aby vám k sobě barvy ladily. Tradiční pro Vánoce je zlatá a červená, ale můžete použít i bílou, odstíny fialové a modré, nebo klidně i tmavě růžovou či žlutou. Ujistěte se ale, že si necháváte dost místa na čtyři adventní svíčky, které byste měli zakoupit v takové barvě, která bude hezky korespondovat se zbytkem vašeho věnce.

Svíčky

Při vybírání svíček může nastat lehce prekérní situace, jelikož se každou adventní neděli zapaluje jedna. Což znamená, že jedna vám shoří o hodně rychleji než druhá. A druhá vám shoří rychleji než třetí. A až budete u čtvrté poslední, ta první už bude dočista shořelá. Lze tomu zabránit tím, že si každou svíci koupíte jinak velkou a budete postupovat od největší po nejmenší. Podle tradice byste měli také svíce zapalovat proti směru hodinových ručiček. Jinak do svého domu přinesete smůlu. Tak na to raději myslete, ať je díky správnému směru zapalování u vás doma přes advent jenom samé štěstí.

Související články

Zdroje: www.harasim.info, www.dvorakasyn.cz