Těžko byste našli lepšího kouzelníka, než je sůl. Tento sypký bílý prášek totiž umí tolik věcí, že by takového Davida Copperfielda a podobné mágy strčil do kapsy. Už tisíciletí se používá sůl jako univerzální prostředek na vaření, péči o domácnost a zahradu.

A my vám teď ukážeme pár úžasných triků a kouzel, které dokáže. Vyzkoušejte si je sami a uvidíte, že mít doma sůl, je prostě báječná věc!

Autor Joy Home Remedies vám ukáže, co ještě všechno se dá dělat se solí. Více na kanále YouTube.com.

Zdroj: Youtube

Zabije rozpínavý břečťan

Což o to, když se břečťan hezky krotí, dokáže ozdobit dům nebo zídku. Jeho rozpínavost je ale někdy k nevydržení. Obzvlášť, když svou invazivní politiku spojí s napadáním a „dušením“ okolních rostlin.

Pokud se vám tedy rozšířil do míst, kde není vítaný, můžete ho vypudit silou soli. Jak? Smíchejte 3,7 litru mýdlové vody s 1 šálkem soli. Slaný roztok pak nalijte do rozprašovače a postříkejte jím všechen nepohodlný porost. Postřik opakujte, dokud se přebytečné rostliny nezbavíte.

Dá stopku červům

Pěstujete zelí, brokolici nebo květák? Tato zelenina se stává oblíbeným bufetem hladového hmyzu, zejména červů. Abyste jim zkazili chuť, poprašte každé ráno a večer listy zeleniny speciálním solným popraškem, který si vytvoříte z 1 šálku mouky a ½ šálku soli. Tento slaný prášek se na orosené listy hezky přilepí a odradí případné škůdce.

Vyčistí sporák

Vydrhnout sporák, troubu nebo varnou desku, je někdy pořádná řehole. A není divu. Lepkavé skrvny od jídla jsou téměř všude a ne a ne se pustit. Zkuste je navlhčit, posypat solí a nechat chvíli odležet. Po hodince vám půjde cákanec lépe odstranit.

Rozzáří mosaz

Máte doma mosazné předměty, které působí zašle? Vraťte jim život a slávu pomocí solí. Stačí, když smícháte 1 lžičku soli, 1 lžičku mouky a trochu octa. Vzniklou pastu naneste na mosazný nebo měděný povrch a nechte zaschnout. Na závěr předmět omyjte mýdlovou vodou a doleštěte utěrkou z mikrovlákna. Bude nádherně lesklý!

Jeden tip navíc:

Máte dřevěný stůl, na kterém jsou kroužky po nápojích? Této nechtěné ozdoby se zbavíte pomocí pasty, kterou jste umíchali z 1 lžičky soli a několika kapek vody. Stačí, když směs vetřete krouživým pohybem do dřeva a pokračujete tak dlouho, dokud nezmizí. Nakonec nábytek vyleštěte.

Související články

Zdroje: https://zena.aktualne.cz, www.kupi.cz