obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

„Zabraňte teplu, aby unikalo,“ radí z Polné specialisté na zateplení stropu

Brzký začátek topné sezony nebo její prodloužení znamená vyšší odběr elektřiny, plynu nebo větší spotřebu tuhých paliv. Jak zamezit vyšším výdajům na vytápění a větší finanční zátěži rodinného rozpočtu?

[Komerční prezentace]

Zejména u starších staveb a hlavně u rodinných domů uniká teplo, které má místnost ohřát, téměř bez užitku. Na vině je nedostatečná izolace. Mnohdy za to mohou stará okna, případně i zdivo a závady v něm. Ovšem nejčastěji uniká teplý vzduch stropem.

Jedná se o základní fyzikální jev, kdy teplý vzduch je lehčí a stoupá vzhůru. Pokud není strop nebo střecha dostatečně vybavená, aby těmto únikům zabránila, teplý vzduch uniká téměř bez užitku. Jaké je tedy nejúčinnější řešení? Včasné zateplení půdních prostor.

Foukání minerální izolace Magmarelax na volnou plochu. Foukání minerální izolace Magmarelax na volnou plochu. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Kdy je vhodný čas na stavební zásah a izolaci

Většina druhů tepelných izolací rodinných domů s sebou přináší mnoho komplikací. Jedná se o velký stavební zásah, při kterém vzniká mnoho nepořádku, u domu se pohybuje parta montážních dělníků a naruší chod celého domu.

Jeden druh izolace ovšem taková úskalí nepřináší. Téměř nepoznáte, že nad vašimi hlavami probíhá proces zateplení stropů nebo střech. Jedná se o systém foukané minerální izolace Magmarelax®. Lze ho aplikovat prakticky kdykoliv.

V jednoduchosti je kouzlo!

Samotná realizace a aplikace je velmi jednoduchá. Otvory pro izolování dutin jsou relativně malé o šířce 30 až 40 cm. Vlna se fouká podle normy, obvykle do výšky 15 až 30 cm. Lze foukat do vzdáleností až 100 m od stroje a do výšky více než 20 m.

Zateplete za 3 hodiny! obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Mezi typické příklady tohoto řešení patří

  • izolace střech s dutým stropem,
  • ploché pultové střechy,
  • vazníkový strop,
  • nepřístupné půdy.

Další rozsáhlé využití technologie foukané izolace se nabízí při zateplení starších domů se sedlovou střechou a dřevěnou konstrukcí stropu. Z nákladního auta se pomocí silné hadice a ventilačního stroje fouká vata do izolovaného prostoru. Při aplikaci nevzniká odpad ani zbytky izolace. Vše probíhá bez hluku a nepořádku, za plného provozu domácnosti. Vše je hotovo za pár hodin.

Stropní systém Magmarelax Stropní systém Magmarelax Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Žijte zdravě

V systému Magmarelax najdete i minerální izolaci Magmarelax Eco, která je vyrobená na bázi skelných vláken. Neobsahuje žádná ropná pojiva a díky tomu je krásně bílá. Magmarelax® Eco je plně hypoalergenní a je ideální do rodin s dětmi.

Jaká je účinnost?

Myslíte si, že účinnost izolace, která je tak rychle a bezproblémově hotová, bude příliš malá? Jste na omylu. Při správné volbě materiálu a firmy, která aplikaci provede, mohou úspory na vytápění dosahovat až 30 % ze současných nákladů.

Magmarelax Eco Magmarelax Eco Zdroj: Archiv ireceptar.cz

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Specialistou na aplikaci této izolace je společnost IP Polná, která má za sebou více než 18 000 realizací a 20letou zkušenost.

Přesně takových výsledků dosahuje systém Magmarelax®.

Více informací o systému Magmarelax a reference o společnosti najdete na www.mojeizolace.cz nebo volejte 800 100 533.

Získejte pro sebe zajímavou slevu 20 % na jedničkový systém Magmarelax!

Akční letáky