Pokud se vám stává, že jsou na vodovodním kohoutku permanentně skvrny od vody, řešení je jednoduché. Vezměte svíčku a jejím voskem pořádně potřete kohoutek. Poté ho suchým kapesníkem setřete, aby nebyl špinavý. Voda vám bude po kohoutku krásně stékat a vy si ušetříte práci, až budete mýt koupelnu. Váš kohoutek se bude lesknout čistotou.

Další triky najdete ve videu na Youtube kanále 5-Minute DECOR:

Zdroj: Youtube

Utíkající toaletní papír

Asi se každému někdy stalo, že jste si chtěli vzít kousek toaletního papíru, ale najednou vám spadl na zem a skoro půlka se vám rozrolovala. Na to existuje velice jednoduchý, efektivní fígl. Vezměte ruličku toaletního papíru a z posledního čtverečku přehněte jeho horní části, aby vám na koci tvořily trojúhelník. Pak tuto trojúhelníkovou část přitiskněte na vodovodní kohoutek. Tím se vám vytvoří „vodní pečeť“ a když vám papír spadne, už se nestane, že byste ho museli náročně rolovat zpátky.

Ucpaný záchod

Záležitost pro všechny velmi nepříjemná a zdlouhavá. Pokud máte ucpanou toaletu, existuje však lehké a hlavně rychlé řešení. Stačí k tomu pouze jedna banální věc, nafukovací balónek. Ten vezměte a nafoukněte ho tak, aby se vám přesně vešel do mísy. Mezi balónkem nesmí být žádné mezery a musí sedět pevně. Když spláchnete, pod balónkem se vytvoří tlak a odpad se bez problémů spláchne.

Tajná funkce

Možná jste o tom nevěděli, ale tato skrytá funkce vám ušetří jak čas, tak značné množství čistícího prostředku. Hlava štětky se dá odšroubovat. Do malé díry v hlavě štětky nalijte vámi užívaný čistící prostředek a znovu hlavu našroubujte zpátky. Uvidíte, jak bude mísa krásně vyčištěná, a ještě ušetříte.

Kachličky budou zářit

Pokud chcete zabít dvě mouchy jednou ranou, máme pro vás skvělý trik. Vytvoříte si roztok, který bude obsahovat pár kapek jaru, 2 decilitry octa a půl deci vody. Ten nalijte do rozprašovače na květiny a důkladně protřepejte. Vaším roztokem nyní postříkejte kachličky v koupelně a nechte působit 15 minut. Poté stačí jen opláchnout a utřít suchým hadrem či utěrkou. Roztok nejen, že vám koupelnu vyčistí, ale ocet v něm ještě navíc desinfikuje.

Související články

Zdroje: www.dumazahrada.cz, www.prozeny.cz