Odborníci tvrdí, že pokud má terén stoupání větší než 10 procent, pak je vhodné postavit zahradní schodiště. Tento úkol se na první pohled může zdát náročný a komplikovaný. Ale naštěstí existuje unikátní systém, s nímž vybudujete exteriérové schody snadno a rychle. Řeč je o systému Stavoblock, z kterého lze postavit opravdu kvalitní venkovní betonové schodiště.

Zahradní schody podle vašich představ

Hlavní výhoda tohoto systému spočívá právě v jednoduché montáži, kterou zvládne každý šikovný kutil. Jednotlivé betonové bloky se na sebe skládají tzv. suchou cestou bez použití malty, betonu, tmelů či lepidel. Základem je pouze štěrkové zhutněné lože. Zahradní schody a stupně si vybudujete sami přesně podle svých představ.

Můžete se spolehnout, že vaše schody budou stabilní a dlouho vydrží. Jednotlivé tvarovky jsou totiž vzájemně provázány dvoutáhly s rybinovými zámky, které se semknou s terénem a zamezí jakémukoliv posunu. Ať už tedy potřebujete schody na terasu, schodiště k vinnému sklípku či ke garáži, ve všech případech je ideální využít systém Stavoblock. Kromě toho může být schodiště součástí opěrných zdí a betonových plotů, které lze taktéž vybudovat z této „stavebnice pro dospělé“.

Zkrášlí vaši zahradu

Zahradu netvoří pouze okrasné květiny, stromy a keře, ale také architektonické prvky. Schody, stupně či schodiště tak nejsou pouze praktickým řešením, jak si poradit s víceúrovňovým terénem, ale také estetickým doplňkem vaší zahrady, který jí může dodat to pravé kouzlo a tvar.

Bloky svým vzhledem připomínají přírodní kámen, takže dokonale ladí s okolním prostředím. Vybírat lze ze čtyř barevných variant (bílá, písková, světle šedá a červenohnědá) i ze třech různých povrchových úprav (hladká, štípaná, broušená). Můžete se buď držet jedné barvy a stejného provedení, nebo lze bloky kombinovat – záleží čistě na vaší fantazii.

Nejen schody, ale i opěrné zdi či betonové ploty

Velkou výhodou systému Stavoblock je jeho univerzálnost. Betonové bloky se dají použít nejen na stavbu zahradních schodišť, ale využívají se také při stavbě opěrných zdí, betonových plotů, teras, laviček či zahradních kuchyní. Díky své úpravě se architektonické prvky z tohoto systému dají osázet okrasnými květinami či bylinkami, a tak krásně splynou s okolní přírodou.

Povzneste svou zahradu na úplně novou úroveň

Povzneste svou zahradu na úplně novou úroveň
Více informací na www.novabrik.cz