Většina z nás využívá igelitové tašky v duchu recyklace opakovaně. Často však leží nepřehledně zastrčené v jakémkoliv volném rohu a tvoří nevzhledný zmuchlaný chumel. Zkuste využít jednoduchý trik Ládi Hrušky, který si umí poradit s jakoukoliv domácí lapálií. Igelitky vám nebudou zbytečně zabírat moc místa a budete je mít vždy okamžitě při ruce.

Chcete znát užitečné nápady, jak zužitkovat plastové lahve? Podívejte se na YouTube video na kanálu Jednoduché Nápady — Simple Ideas:

Zdroj: Youtube

Přehledně a prakticky

Při výběru místa pro skladování starých igelitových tašek vybírejte takové, které nebude na očích. Využijte prostory ve skříňkách nebo další možná zákoutí. Nejlepší je vytvořit si takový systém, kdy bude možné tašku vyndat jedním pohybem ruky a kdy tašky nebudou zabírat zbytečně moc místa.

Zásobník z pet lahve

Budete potřebovat nejen prázdnou plastovou lahev, ale i nůž, lepidlo a krátký zip. Začněte tím, že nejprve uříznete horní část lahve těsně pod hrdlem. Vzniklý otvor bude sloužit pro vytahování tašek. Následně nařízněte lahev přibližně 3 až 4 cm nad dnem, a to v délce zipu. Dno však zcela neodřezávejte, bude sloužit jako praktické víčko.

V tuto chvíli potřete okraje zipu lepidlem a nalepte ho do proříznutého plastu. Staré igelitky naplňte do pet organizéru horem a aby z něho nevylézaly zapněte zip. Pak nezbývá než tuto praktickou věc umístit na vhodné místo a máte hotovo.

Krabička od kapesníků

Staré igelitky můžete skladovat i dalším praktickým způsobem. Stačí jen nevyhazovat krabičku od papírových kapesníků. Stačí je do ní pečlivě naskládat a budete je moci dle potřeby vytahovat jednu po druhé. Můžete také využít jeden zajímavý tip. Provlékněte uchem igelitky vždy tu, kterou dáváte navrch. Díky tomu vám zůstane koukat ven ucho další tašky, za níž vám půjde snadno vytáhnout.

Staré silonky

Výborným způsobem můžete ke skladování starých igelitek využít také staré silonky. Každou použitou igelitku srolujte do ruličky a pak jednu po druhé vsuňte do punčochy.

Staré igelitky skladujte i v autě

Podobné zásobníky se vám hodí nejenom doma, ale také v autě. Umístěte je do kufru, aby zbytečně nezabíraly místo v interiéru vozidla. Díky tomu budete mít vždy po ruce tašku na nákup, anebo případný obalový materiál, díky němuž nebudete mít v automobilu nepořádek.

Související články

Zdroje: www.stream.cz, www.primanapady.cz, www.primadoma.tv