plastový sklep
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Zděný nebo plastový sklep?

Sklepy patří od nepaměti mezi důležité podzemní prostory, vhodné k uskladňování materiálu, nástrojů i potravin. V současné době se od výstaveb tradičních zděných sklepů velmi často upouští, jelikož se jedná o cenově i časově náročnou stavební úpravu.

[Komerční prezentace]

S příchodem moderních plastových sklepů se však situace zásadně mění, výstavba sklepních prostor je znovu lukrativní. Jaké jsou vlastnosti podzemního plastového sklepa ve srovnání se zděným?

plastový sklep plastový sklep Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Rychlost výstavby

Plastové sklepy nemají z hlediska rychlosti výstavby žádnou konkurenci. Výstavba běžného zděného sklepa je technicky i časově náročnou záležitostí, nemluvě o dodatečné instalaci. Realizace plastového sklepa je extrémně rychlá, během 8 dnů budete moci využívat všech výhod podzemních prostorů. Během této doby jsou provedeny výkopové práce, položena základová deska a umístěn samotný plastový sklep včetně schodiště.

Výstavba zděného sklepa trvá bezmála třikrát tak dlouho, vzhledem k většímu počtu náročných stavebních zákroků. Pokud máte veškeré výkopové práce provedeny, samotné uložení plastového sklepa a finální práce zvládnete během jediného dne.

sklep z plastu ušetří náklady i čas sklep z plastu ušetří náklady i čas Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Úspora financí

Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že modernější a rychlejší řešení bude cenově nákladnější, opak je pravdou. Plastový sklep o rozměrech 3x2,5x2,4 metry vás včetně veškerých výkopových prací, základů, zastropení a doplňků (pozinkované schodiště, odvětrávací hlavice) vyjde přibližně na 130 tisíc Kč bez DPH, což je takřka o 100 tisíc Kč méně, než při realizaci běžného zděného sklepa stejných vlastností. Porovnání nákladů na plastový podzemní sklep, sklavodací prostor a zděný sklep naleznete zde.

Tabulku Rozpočtové náklady na vyhotovení samostatně stojícího sklepního tělesa zvětšíte, když na ni kliknete.

schody do plastového sklepa schody do plastového sklepa Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Hydroizolační vlastnosti

Podzemní plastový sklep se vyznačuje svými hydroizolačními vlastnostmi. Ve srovnání se zděným sklepem nepropouští téměř žádnou vlhkost, díky čemuž nedochází k výskytu plísně na skladovaném ovoci a zelenině. Plastový sklep udržuje svou teplotu, během léta poslouží jako funkční lednice. Tato vlastnost je podpořena obzvláště v případě, že je sklep umístěn v blízkosti stromů, jejichž kořeny odstraňují okolní vlhkosti.

sklep z plastu sklep z plastu Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Plastové sklepy a životnost

Plastové sklepy vynikají také z hlediska dlouhodobé životnosti. Jsou vyrobeny z kvalitního svařitelného materiálu, který je stoprocentně bezkorozní. Plastové sklepy jsou rovněž odolné vůči agresivním látkám i působení UV záření.

plastový sklep plastový sklep Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Pokud jste v minulosti zvažovali výstavbu sklepních prostor, ale odrazovaly vás vysoké pořizovací náklady, časová i technická náročnost a další nevýhody, spojené s klasickým zděným sklepem, pořízení plastového sklepa je skvělou alternativou. Stačí si vybrat místo pro jeho usazení a za týden již budete moci použít plastový sklep k uložení materiálu, nástrojů a nářadí i ovoce či zeleniny.

plastový sklep plastový sklep Zdroj: Archiv ireceptar.cz

 

Akční letáky