obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Zdicí systém KMB Sendwix se hodí pro pasivní a nízkoenergetické domy

Vícevrstvé zdění KMB Sendwix má vlastnosti, které tento zdicí systém předurčují pro stavbu energeticky úsporných, nízkoenergetických a pasivních domů. O které vlastnosti jde? Tady je jejich přehled.

[Komerční prezentace]

Stavební systém KMB Sendwix od společnosti KM Beta, a. s., zvětšuje užitný prostor domu, aniž by se zvýšily vnější rozměry stavby. Dokonalých tepelně technických, akustických a statických parametrů totiž sendvičové zdivo KMB Sendwix dosahuje při výrazně menších tloušťkách stěn. Tím dochází k významným úsporám zastavěné plochy — u stometrového bytu se zvětší obytná plocha až o osm metrů čtverečních.

zdící prvek Sendwix - 5DF D zdící prvek Sendwix - 5DF D Zdroj: Archiv ireceptar.cz

KMB Sendwix od největšího českého výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových cihel společnosti KM Beta, a. s., je prvním uceleným a certifikovaným systémem vícevrstvých konstrukcí na českém trhu. Byl navržen pro energeticky úsporné, nízkoenergetické a pasivní domy.

Jeho základem je vápenopísková cihla nebo kvádr, které se používají ke zdění vnější i vnitřní nosné a v některých variantách také vnější pohledové stěny. Zdicí prvek Sendwix je zhotoven z vápna a přírodního křemičitého písku a je vytvrzen účinkem páry za vysokého tlaku.

zdící systém Sendwix zdící systém Sendwix Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Součástí systému jsou také

  • prvky pro zdění příček,
  • překlady,
  • věncovky,
  • obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

    Lícové prvky jsou vyráběny jak v přírodní bílé barvě, tak v barevných odstínech.

    lícové a komínové zdivo,
  • zdicí a spárovací malty,
  • lepidla a pomocný materiál.  

Veškeré informace najdete na www.sendwix.cz.

Sendvičové zdivo

Při vyzdívání nosné části odpadají v porovnání s jednoplášťovou stěnou rozmanité technologické nepříjemnosti vyplývající z nutnosti řešit tepelné mosty v atypických místech stěny.

zdící prvek Sendwix - 12DF zdící prvek Sendwix - 12DF Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Při vyzdívání nosné části stěn KMB Sendwix si nemusíte lámat hlavu s dozděním okrajových částí materiály s jinými tepelně technickými vlastnostmi. To bývá častý problém stěn z pálených bloků. Vyřešeno je i zateplování překladů nad okenními otvory, viz postup zdění a popis vhodných malt a lepidel.

Hlavní funkcí vnitřní stěny je totiž přenesení statických zatížení, o tepelnou ochranu se postará vnější izolační vrstva. Výsledkem je vyšší standard obvodových konstrukcí a vynikající technické parametry systému KMB Sendwix, které stavebník ocení především kvůli tepelným úsporám.

energeticky úsporný dům postavený systémem Sendwix energeticky úsporný dům postavený systémem Sendwix Zdroj: Archiv ireceptar.cz  

Více informací získáte na www.kmbeta.cz nebo na infolince: 800 150 200

 

HTML kód


Akční letáky