Pohádkové zimní svatby

Nikdy jste o zimní svatbě neuvažovali, ale něco vás na té představě láká? První, co vám příjde na mysl, je pohádka Tři oříšky pro Popelku? Nádherné a nezapomenutelné svatby jsou rozhodně i ty zimní. Mají zvláštní atmosféru a šmrnc, kterému se nic nevyrovná.

Podívejte se na těchto 60+ nápadů na barevné schéma, květinovou výzdobu i detaily, které udělají ze zimní svatby jednoduše něco překrásného. Tento a mnohé další příspěvky pro vás připravili na YouTube kanálu Bride Bloom.

Zdroj: Youtube

Najděte přednosti zimních svateb

Využijte volných obřadních síní, hotelových salónků či restaurací v zimě. Jistě se vám bude hledat lépe a budete mít možnost vybírat si, zatímco termíny během teplejší části roku mohou být obsazené dlouho dopředu. Svatba v zimě či brzy na jaře může být stejně nezapomenutelná jako obřady jindy během roku.

Zima má i něco do sebe. Brzké stmívání přeje zajímavému osvětlení. Svíčky, lucerny, luče a světelné řetězy se budou vyjímat nejen při obřadu.

Jaké další jinakosti má zimní svatba? Počasí venku je přece jen neobvyklé a novomanželský pár vynikne v zasněžené krajině i nad městem plným bílých střech. Šikovný fotograf si ale snadno poradí i s nepřízní počasí. Tehdy se velmi hodí zajímavé osvětlení či výzdoba na schodech k obřadní síni nebo u nějakého pěkného architektonického prvku, ať už jde o lomené oblouky gotických port či roubenky v horách.

Barevné palety zimních svateb

I když se bílá může stát jednoduše středobodem zimní svatby, rozhodně se můžete také odvázat a zvolit do kombinace výrazné tmavé barvy, které by jindy působily až přílilš vážně. Jiní upřednostní spíš jen nenápadné pastelové akcenty nebo jemné modrošedé, pudrové či krémové odstíny. Zimní svatby nejsou v žádném případně monotónní. Prostor je tu i pro výrazně rudou, která vynikne nejen na sněhu.

Svatba může být také tématická. Vánoční motivy a kombinace zelené a červené, svátek svatého Valentýna, pohádka Ledové království nebo již zmiňované Tři oříšky pro Popelku k zimě patří. Pokud jste také hraví, lehce tyto motivy zapracujete i do vašich představ o šatech či výzdobě.

Vypíchněte krásné kožíšky, plédy, svetříky, pletená bolerka i šály či rukavice. Tyto krásné detaily žádná letní svatba mít nemůže! Nevěsta můžete být i v zimě, boho kráskou ověnčenou květy, ale také princeznou z ledového království s diadémem či korunkou. Tyto nevšední zimní doplňky krásně vyniknou, když budou mít ten správný odstín zapadající do vámi zvolené barevné palety.

Související články

Zdroje: theknot.com, brides.com