Nepatříte k vyznavačům dlouhého a úmorného úklidu či čištění? Tak to jistě oceníte trik, který vám značně usnadní práci při čištění trouby a hlavně její mřížky. Odstranit připáleniny dá jinak poměrně dost práce a v žádném případě to není moc velká zábava.

Někdy se jedná doslova o nadlidský výkon a intenzivní drhnutí všem částem trouby neprospívá. Rošty a plechy bývají už od výrobců potažené speciálním materiálem, který by měl eliminovat přilnavost jídla a tuto vrstvu není radno zbytečně narušovat. Pokud však využijete prověřené metody, dosáhnete uspokojivých výsledků naprosto „bezbolestně“. Jak tedy vyčistit mřížku z trouby rychle a dokonale?

Dejte jar do mrazáku

Tipy na usnadnění úklidu domácnosti jsou jistě nedocenitelné. V současné době je hitem internetu trik s mycím prostředkem na mytí nádobí. Dokonale očistí nejen rošt, ale i napečená místa v útrobách trouby a stejně tak připáleniny na pečícím nádobí a formách. A v čem tento fígl spočívá? Stačí si jar či jiný mycí saponát na nádobí nejprve zamrazit!

Žena sdílí jednoduchý trik

Velice populárním se stalo sdílení důmyslného hacku ve videu, které zveřejnila žena jménem Tanya na kanále Home Inspo. Na svém účtu sdílí své zajímavé tipy pravidelně, a tak se můžete velice snadno inspirovat. Místo houby a drátěnky se spoléhá na ledové kostky z mycího prostředku na nádobí.

Výroba je snadná

Abyste měli stálou zásobu čistících ledových kostek, je velice výhodné využít tvořítka na led. Je jedno, jestli využijete silikonové zásobníky nebo tvořítka v podobě plastových sáčků. Vzniknou vám tak buď kostky nebo kuličky. Nalijte jednoduše jar do zvolené formičky a vložte do mrazáku.

Jak postupovat

Jakmile máte hotové čistící ledové kostky, můžete se pustit do práce a začít s odstraňováním připálených zbytků jídla z roštů, plechů i vnitřku trouby. Jednoduše ledem přejíždějte po zanesených a špinavých místech. Led bude pomalu tát a inkriminovaná místa čistit a zbavovat nepříjemných mastnot. Nakonec vše náležitě opláchněte čistou vodou a nechte oschnout.

Nejen rošt, ale i savé materiály

Pokud je jar ve zmražené formě, má mnohem lepší čisticí vlastnosti a zmůže tak snadno i nečistoty, na které si běžně berete drátěnku. Tento způsob čištění využijete také k údržbě grilů a připálených hrnců a pánví. A možná budete mile překvapeni, protože jarové ledové kostky vám vyčistí i mastné skvrny na textiliích. Časem si také jistě všimnete i značné finanční částky, kterou ušetříte, protože nebudete zbytečně utrácet za předražené speciální čisticí prostředky.

Související články

Zdroje: www.metro.co.uk, www.abdz.cz