Fantastická kombinace pasty a octa

Zubní pasta i ocet jsou obyčejnými, ale účinnými přípravky, kterými zvládnete vyčistit mnohé. Společně toho zvládnou ještě víc a výhodou je i různá konzistence obou surovin. Změnou poměrů si namícháte přesně takový čistící prostředek, který se bude hodit k vašim účelům.

Jak doma připravit jednoduchý a účinný přípravek k čištění všeho možného vám prozradí tento videopříspěvek z kanálu Tips Now na YouTube. Příprava je snadná a použití široké, podívejte!

Zdroj: Youtube

Domácí přípravky ze zubní pasty a obyčejného octa

Ocet a pasta na zuby jsou skutečně skvěle se doplňujícími čističi. Navíc je má každý doma a příprava takového prostředku není vůbec náročná ani drahá. K aplikaci stačí namočit kousek hadříku nebo houbičky do roztoku, ale významně lépe se pracuje s roztokem ve spreji.

Dejte si proto velký pozor na případné nerozmíchané kousky pasty, které by vám mohly ucpat pumpičku spreje. V tomto případě se hodí nejen nemíchat, ale také pořádně protřepat.

V případě, že potřebujete hustší pastu, která nebude rychle schnout nebo stékat, použijte poměr pasty k octu 2:1. Touto směsí je možné čistit například sporáky a trouby.

Na co ocet s pastou použít?

Pasta a ocet fungují výborně na kovové a pokovené povrchy. Protože ale nejsou všechny pasty stejné, nejprve vyzkoušejte malé množství čistícího prostředku na neexponovaném místě, abyste se ujistili, že například nedělá tmavé skvrny. Nicméně pasta je ceněným prostředkem úklidu na čistění především pochromovaných povrchů v koupelně a kuchyni, používá se běžně na měď i mosaz, ale také zlaté a stříbrné šperky.

Čisticí prostředek aplikujte na povrch podle potřeby a za chvilku setřete mírně navlhlým hadříkem. Ideální je dobře vyždímaná švédská utěrka nebo ubrousek. Čistící prostředek z pasty a octa zbaví vaši domácnost nejen nečistot, ale vrací také lesk. Pasta zanechává příjemně čerstvou vůni a ocet rychle vyvětrá. Obě suroviny jsou také dobře známé pro pohlcování nepříjemných pachů, což je rozhodně další plus.

Pokud vám chybí mycí prostředek na nádobí, rozhodně se můžete spolehnout i na pastu a ocet. V tomto případě je vhodnější ředění octa a pasty 2:1. Směs je pak dostatečně tekutá, ale zároveň i hustá, aby posloužila namísto saponátu.

Související články

Zdroje: foodvacbags.com, home100us.com