Zubní pastou si nemusíte kultivovat pouze svůj chrup, hodí se v domácnosti i jako skvělý prostředek, který vám usnadní některé činnosti. Zubní pasta je totiž i dokonalý čistič. Využívejte však k těmto účelům pouze tu klasickou zubní pastu, ne gelovou.

Proč zubní pasta a toaletní papír? Podívejte se na toto video:

Zdroj: Youtube

Trik s toaletním papírem

Smíchejte si v připravené nádobě 200 ml bílého octa se 2 polévkovými lžícemi kuchyňské soli a za stálého míchání nechte zcela rozpustit. Následně vmíchejte 5 cm proužek zubní pasty a opět rozmíchejte do úplného rozpuštění.

V dalším kroku si připravte uzavíratelnou nádobu a natrhejte si pevný toaletní papír na jednotlivé útržky. Množství záleží na velikosti zvolené nádoby. Každý kousek toaletního papíru přeskládejte do menších čtverečků tak, aby šly pohodlně naskládat do uzavíratelné sklenice.

Následně zalijte papír připraveným čistícím roztokem. Všechen papír by měl být pod hladinou. Právě jste si vyrobili dokonalé vlhčené ubrousky s velmi silným čisticím účinkem. Budete je mít vždy po ruce a hodí se téměř na cokoliv. Dokáží si zdatně poradit nejen s běžnými nečistotami, ale i s mastnotou, vodním kamenem a rzí. A k čemu všemu můžete tyto čisticí ubrousky použít?

Chrom plný lesku

Pokud se u vás v kuchyni a bytě vyskytují nerezové plochy, stačí vzít ubrousek a nečistoty s ním lehkým setřením odstranit. Velice dobře se tak zbavíte i zažrané špíny. Nakonec plochy setřete čistým navlhčeným hadříkem a pak vyleštěte do sucha. Odměnou vám bude dokonalý lesk.

Dokonale čisté zrcadlo bez zamlžování

Chcete zamezit situaci, kdy se vám v koupelně po koupeli či sprše, vytvoří pára a zrcadlo je orosené? Této situaci předejdete, když ještě před očistou zrcadlo otřete a vyleštíte připravenými vlhkými ubrousky. K zamlžení nějakou dobu nebude docházet. Tuto metodu můžete využít i na zamlžené brýle. Jen buďte opatrní na silné tření, mohli byste si poškrábat skla.

Skvrny na tkaninách

Zubní pasta je také skvělý pomocník na skvrny na textilu. Bez potíží zvládne odstranit nečistoty nejen z oblečení, ale i z bytového textilu a koberce. Můžete využít čisticí ubrousky, které jste so připravili, anebo naneste pastu na inkriminované místo a třete ji prstem, než skvrna zcela zmizí.

Pokud se jedná o oděv, běžně ho následně vyperte, v ostatních případech ještě přečistěte místa čistým vlhkým hadříkem či houbičkou a nechte uschnout. Dejte si však pozor na bělicí zubní pasty, které by mohly barevné tkaniny zbavit původního odstínu.

Čištění šperků

Chcete dostat své šperky zase do formy a mít je plné lesku? Opět můžete využít vlastnoručně vyrobené ubrousky nebo pastu naneste na šperk a pomocí zubního kartáčku šperk vyčistěte. Nakonec omyjte čistou vodou, nechte oschnout a řádně vyleštěte suchým jemným hadříkem.

Zdroje: www.idnes.cz, www.living.prima.cz, www.jakcistit.cz