Doporučujeme

S příchodem jara začíná sezona rekonstrukcí. Na co si dát pozor?

Důkladný plán, dostatečná finanční rezerva i detailní harmonogram. To jsou jedny z klíčových atributů, na které by měl brát člověk ohled při rekonstrukci vlastního bydlení. Jak vyhovět přísné legislativě týkající se energetické náročnosti? Jak naplánovat rozpočet? A kolik firem k rekonstrukci přizvat? Nejen na tyto otázky odpovídá následující článek.
Dospělé molice na listu rajčete

Mšice a jiný saví hmyz: Jak na mšice biologicky?

Pomalu se otepluje, sluníčko svítí a začíná sezóna kvetoucích rostlin všeho druhu. Zelenina se chystá na sadbu do zahrádek a my se těšíme, že bude konečně zase krásné teplé slunečné počasí. Zároveň s námi se ale těší na teplé dny také škůdci. Začíná jejich doba, kdy se i oni chtějí ,,zúčastnit“ tohoto krásného ročního cyklu. Bohužel kolikrát nevhodně pro naše potěšení.

Tip na lehké a stabilní květináče vhodné i na balkon

Ať už máte malý balkón, střešní terasu nebo pár metrů předzahrádky, věřte, že péče a starostlivost nese své plody i na pár metrech čtverečních. Všimněte si, kolik lidí využívá balkóny pouze jako odkladiště nepotřebných věcí. A přitom stačí pár minut pravidelné péče a získáte plnohodnotné rozšíření užitné plochy bytu, kde se budete moci posadit se svými blízkými na kávu či sklenku něčeho dobrého, obklopeni uklidňující zelení. K tomu, aby balkon úspěšně obrůstal, budete potřebovat odolné, stabilní a zároveň lehké květináče pro sezónní či trvalou výsadbu.bu.

Lightway světlovody jsou výhodnější

Denní světlo je důležitou složkou v našich životech. Přináší vitamín D, podporuje imunitní systém a ovlivňuje lidskou psychiku. Většina domácností řeší přísun denního světla pouze okny a většinou nevědí o jiných možnostech. Ideálním pomocníkem jsou světlovody. Tento důmyslný vynález přišel na svět v druhé polovině 20. století. Od té doby se neustále vyvíjel. V dnešní době se můžeme setkat s mnoha druhy světlovodů.