Zdroj: HORNBACH

6 důvodů, proč si pořídit vysavač na okna

Na světě žije bezmála 7,5 miliardy lidí a ti, kteří vášnivě myjí okna, by se vešli do jedné chaty na Šumavě. Ovšem všichni by sebou měli kbelík, hadříky, čisticí a lešticí prostředky, stěrky a mraky volného času. Patříte i vy mezi ty, kteří přemýšlí, jak a čím umýt okna? Na to máme jednoduchou odpověď. Vám stačí vysavač na okna. Okna s ním umyjete rychle, bez šmouh a zbytečné námahy. A pozor, vysavač na okna toho umí mnohem víc.

Vysavač na okna - co to je a na co se používá?

Je to třiceticentimetrová stěrka s masivnějším držákem do které výrobci umístili jak baterii, tak nádržku na odpadní vodu. Vysavač dobře sedí v ruce a je lehký - váží necelý kilogram a doslova vás překvapí jeho tichý motor.

Takový čistič oken můžete použít k mytí klasických i střešních oken, zrcadel, sprchových koutů, dlaždic i menších okenních tabulek a parapetů. Skvěle poslouží i jako vysavač vody na všech rovných plochách (rozlitá voda na podlaze, na stole nebo koupelna plná vody po dětském boji ve vaně). S pomocí teleskopické násady snadno umyjete plochy ve vyšších místech.

Zdroj: HORNBACH

Jak funguje vysavač na okna

Skleněné plochy předem navlhčíte. Součástí každého vysavače je buď příruční mop, nebo nástřiková láhev s mikrovláknovou stěrkou. Jak do nádoby na mop, tak do nástřikové láhve si namícháte koktejl libovolného čisticího prostředku na okna a vody v poměru 1:1. Pak už jen spustíte vysavač a stěrkou vysáváte vlhkost. Špinavá voda se odsává do nádrže umístěné v rukojeti. Bez kapek a šmouh.

Při vysávání mokrých ploch spustíte vysavač a stěrkou vysáváte do nádrže vodu. Pozor, vysavač nevysaje drobné nečistoty, pouze vodu. Jakmile je nádrž plná, vodu vylejte do výlevky a můžete pracovat dál. Po mytí oken je dobré vysavač rozebrat a sběrnou nádobu spolu s těsnicí hubicí propláchnout vodou a nechat vyschnout, aby se vám v přístroji neusazovaly nečistoty.

Zdroj: HORNBACH

Mop nebo nástřiková láhev?

Obojím navlhčíte okna dokonale, ale z ručního mopu může skapávat voda a to je práce navíc. Návlek jak na mop, tak na nástřikovou láhev můžete vyprat v pračce.

Provozní doba baterie

Toto je nejzásadnější parametr pro výběr vysavače oken. Baterie vydrží v rozpětí od 25 – 40 minut a nabíjení baterie trvá 2 - 4 hodiny. Na výběr jsou výrobky s vestavnými nebo externími bateriemi. Záleží tedy jen na počtu oken ve vašem bytě.

Příslušenství a jeho výhody

Buď kroutíte hadr, neustále měníte vodu v kbelíku a leštíte nebo máte stěrku s rozsahem 28 cm a 100 ml sběrnou nádobu. Pokud potřebujete stěrku s menším záběrem, je většinou součástí příslušenství i varianta se 17 centimetrovým rozpětím. Součástí příslušenství je nabíječka na baterii a u některých výrobců také teleskopická tyč. Jestliže víte, že budete čistit plochy ve vyšších místech, doporučujeme do teleskopické tyče investovat, vyplatí se to.

Zdroj: HORNBACH

Má vysavač oken nějaké mouchy?

Ano, jedna tady je. Neumyjete s ním rámy oken a žaluzie. Ale tuhle nesnáz musejí zdolávat i ti, kteří myjí okna s kbelíkem v ruce. Takže hadřík, trocha vody a je hotovo.

  Zdroj: HORNBACH

Akční letáky