Zdroj: www.presbeton.cz

Tip na lehké a stabilní květináče vhodné i na balkon

Ať už máte malý balkón, střešní terasu nebo pár metrů předzahrádky, věřte, že péče a starostlivost nese své plody i na pár metrech čtverečních. Všimněte si, kolik lidí využívá balkóny pouze jako odkladiště nepotřebných věcí. A přitom stačí pár minut pravidelné péče a získáte plnohodnotné rozšíření užitné plochy bytu, kde se budete moci posadit se svými blízkými na kávu či sklenku něčeho dobrého, obklopeni uklidňující zelení. K tomu, aby balkon úspěšně obrůstal, budete potřebovat odolné, stabilní a zároveň lehké květináče pro sezónní či trvalou výsadbu.bu.

Květináče musí odolat větru i dešti

U nás samozřejmě musíme brát ohled na proměnlivé počasí a velké teplotní výkyvy v rámci roku, ale přesto je možné najít vhodnou výsadbu, která vydrží v odolných květináčích během teplé sezóny nebo celoročně. Kromě výběru odolné zeleně je pro úspěšnou výsadbu nutná sázka na kvalitní květináče. Ty by měly, zvláště pokud budou umístěny na návětrných stranách, vykazovat vysokou stabilitu. Vhodnější jsou typy s rovnými stranami než kónické tvary s užší základnou. Pokud necháváme květináče venku celoročně, je dobré sáhnout po mrazuvzdorné variantě. Klasická terakota tak není úplně vhodná.

Tenkostěnné betonové květináče nezatíží lehké konstrukce

Zajímavou novinkou, která odolá i místní zimě, jsou odlehčené tenkostěnné betonové květináče LITE CUBE a BLOCK, od společnosti PRESBETON, které mají o cca 60 % nižší hmotnost než běžné betonové varianty nabízené na našem trhu. Zákazníci je mohou pořídit v několika rozměrech od menších typů vhodných pro jednotlivé kvetoucí rostliny po větší kusy, které je možné použít i na pěstování užitkových plodin a keřů, případně větších okrasných rostlin.

Zdroj: www.presbeton.cz

Květináče z tenkostěnného betonu ocení zejména majitelé střešních teras a balkonů, které nejsou projektovány na vysokou zátěž. Na druhou stranu se pří větším větru nepřevrátí, díky mimořádné stabilitě produktů LITE CUBE a BLOCK, která vychází zejména z jejich vhodného tvaru a přeci jen vyšší hmotnosti v porovnání s populárním lehkým plastem. Atraktivní pohledový beton, nízká hmotnost a mimořádná odolnost předurčují květináče LITE CUBE a BLOCK k širokému použití v exteriéru i interiéru.

Zdroj: www.presbeton.cz

Velký květináč místo záhonu

Největší typy z řady CUBE a BLOCK dosahují rozměru 700x400x400 mm a 500x500x500mm a ty lze využít i v zahradách na tvorbu populárních vyvýšených záhonů, jejichž výhody jsou nasnadě. Minimální růst plevele, snadná údržba bez nutnosti ohýbat se až k zemi a možnost pečlivého výběru úrodného substrátu.

Jednoduchý design je snadno kombinovatelný s jinými styly a potěší nejen vyznavače minimalismu.

Jeden materiál, jeden styl

Pokud se však nechcete pouštět do experimentů, není nic snazšího, než sladit květináče na terasách a balkonech s betonovou dlažbou ve světlém odstínu. Velmi trendy jsou velkoformátové dlažby. Působí totiž luxusně, sjednocují prostor a opticky ho zvětší. Své uplatnění tak nachází jak ve stísněných prostorech, tak tam, kde je žádoucí velikost vyskládané plochy naopak podtrhnout. Společnost PRESBETON, nabízí celou řadu velkoplošných dlažeb splňující nejpřísnější estetická i kvalitativní kritéria. Například dlažba ALMA v atraktivní bílé barvě upoutá zajímavým reliéfem s hedvábným leskem. Nejušlechtilejší povrchová úprava Perfect Clean TOP navíc usnadňuje údržbu a čištění. Zvrásněný povrchem s nepravidelnou obvodovou hranou jednotlivých desek věrně imituje jemně opracovaný kámen.

Zdroj: www.presbeton.cz

Zdroj: www.presbeton.cz

Akční letáky