1 Svoboda pro svépomocníky

Co Čech, to kutil. Proto jsou cihly skvělým materiálem pro svépomocníky. Nelimituje vás tvar ani vzhled stavby. Cihly se dokonale přizpůsobí. Neplatí omezení na dodavatele, můžete stavět, kdy a jak chcete. Na rozdíl od jiných materiálu si tak hrdě řeknete, že jste dům postavili vlastníma rukama.

2 Bezpečí po mnoho generací

Cihlový dům vydrží věky, jelikož je z pevného a odolného materiálu, který odolá i extrémním výkyvům přírody. Důkazem jsou podstatně menší škody než u domů necihlových způsobené loňským tornádem. Cihlové stavby jsou totiž stabilní, navíc mají nehořlavou konstrukci. I když se s jinými materiály lépe a rychleji manipuluje, stabilní cihlová stavba vám zaručí, že co jednou postavíte, to vydrží. Když do vlastností započítáte minimální změnu struktury vlivem vlhkosti a dotvarování, stávají se cihly dokonalým trvanlivým stavebním materiálem s opravdu dlouhou životností.

3 Tepelněizolační vlastnosti

Cihly jsou vyrobené z přírodních materiálů, i tak se dokážou dokonale přizpůsobit tepelným podmínkám. Dobře akumulují teplo. Moderní jednovrstvé zdivo plní tuto funkci bez dodatečného zateplení, čímž šetříte čas i peníze.

4 Investice do budoucna

Díky stabilitě a trvanlivosti materiálu je cihlový dům skvělou investicí. Nejenže cihly vydrží věky, ale také se s nimi snadno provádí rekonstrukce, úpravy a zásahy do konstrukce. Lze je recyklovat pro další výstavbu, navíc jsou velmi levné na údržbu. I když stavba z cihel zabere více času než dřevostavba, v budoucnu se vám čas vrátí.

5 Přírodní materiál

Při výrobě cihel nejsou používány chemikálie, lepidla ani mořidla, nevypouštějí se do vzduchu, a tedy i do vašich plic, žádné nečistoty. Cihly jsou šetrné k přírodě, jedná se o ekologický materiál, při jehož výrobě je minimalizováno jakékoliv znečistění ovzduší. Chcete vědět víc?

www.porotherm.cz