I beton si zaslouží ochranu

Beton je velmi tvrdý a odolný materiál, kterému nevadí výkyvy teplot ani vlhkost. Odolá dokonce i vysoké zátěži. Pokud však plochám z hrubého betonu nedopřejete vrchní ochranu, brzy se na nich objeví skvrny od oleje a chemikálií, praskliny nebo oděrky od kamínků. Vyznačuje se také vysokou prašností, proto prostory s betonovou podlahou mohou působit neudržovaně a nevzhledně.

Pro snadnou údržbu

Každý betonový povrch si proto zaslouží ochrannou úpravu. „Pro ošetření betonových ploch v interiéru i exteriéru je ideální nový Primalex Ultra Beton. Tento jednosložkový alkyduretanový nátěr vytvoří tvrdý a odolný film a k podkladu výborně přilne. Díky tomu chrání povrchy před skvrnami od detergentů, chemikálií, vody, oleje, mastnoty, benzínu nebo nafty,“ informuje Radek Kříž, technický poradce značky Primalex. Nátěr odolá také působení horkých pneumatik a na površích se středním provozem vozidel utlumí i nárazy.

Prodlužte životnost betonových povrchů

Primalex Ultra Beton je nejen extrémně odolný, ale také prodlouží trvanlivost a sníží prašnost vaší betonové podlahy. Vytváří pololesklý protiskluzový povrch, který se bude mnohem lépe udržovat a čistit. Nátěr je vhodný na podlahy v garážích, sklepech, chodbách, skladech, dílnách, schodištích apod.

Na podlahu i bazén

Díky tomu, že Ultra Beton spolehlivě odolá vodě i chemikáliím, je také ideální k nátěrům bazénů, kašen a fontán. Na výběr jsou nejen dva šedé odstíny, ale i modrá varianta aqua blue. Kromě toho si nátěr můžete nechat neomezeně natónovat do dalších více než 20 000 barev.

Dodržujte správný postup

„Betonovou podlahu je důležité před aplikací nátěru důkladně omést od všech nečistot, ideálně ji i vyluxujte. Barvu důkladně promíchejte. Dbejte přitom na to, abyste do hmoty nevmíchali vzduchové bubliny. Nátěr nanášejte vždy na dostatečně suché a vyzrálé povrchy. Pro první vrstvu ho nařeďte 15 % ředidla, druhou vrstvu naneste po 8 hodinách již nenaředěnou. Kolem stěn barvu aplikujte pomocí štětce, na větší plochy použijte váleček,“ doporučuje Radek Kříž.

Návod, jak postupovat při renovaci betonové podlahy, můžete zhlédnout zde.