Dveře mají zásadní význam pro každý prostor, ať už se pouštíte do realizace novostavby, nebo rekonstrukce starší nemovitosti. Přímo na designové dveře se specializuje značka BATTENTE, která si zakládá na precizním zpracování, vysoké kvalitě a nadčasovém vzhledu. BATTENTE má více než 2 600 dokončených projektů, a navíc má v Praze i 340 m2 velký showroom.

V moderním interiérovém designu je kladen důraz zejména na čistotu, která jde ruku v ruce s minimalismem a nadčasovostí. Právě takové požadavky splňuje skrytá zárubeň, jež dokáže v prostoru doslova kouzlit. Promění i na první pohled nezajímavou místnost v něco originálního a nevšedního. Přitom má skrytá zárubeň i praktické vlastnosti, o nichž se dočtete v následujících řádcích.

Skryté zárubně

Co se týče samotného minimalismu, jedná se o moderní, přitom však praktický designový styl, který sluší i interiérovým dveřím. Skryté zárubně jsou základním prvkem současného bytového designu, přičemž dokonale doplňují obývací pokoj, ale i ložnici či kuchyni.

Základním kritériem při výběru je jednoznačně vzhled dveřního křídla, ovšem je nezbytné pomýšlet i na praktické vlastnosti. Kde se dveře nacházejí? Potřebujete dveře otevíratelné, nebo spíše posuvné? Hledáte řešení pro koupelny, kde je více vlhkosti, či do ložnice, a proto potřebujete řešení s lepším tlumením hluku? Vzhledem k tomu, že jsou interiérové dveře a zárubně dlouhodobou záležitostí, je nezbytné si jejich výběr důkladně promyslet.

Výhody skrytých zárubní

Skryté zárubně jsou tolik populární především pro elegantní vzhled. Samotný název napovídá, že jsou zárubně naprosto skryté, a tím pádem jsou dveře v jedné rovině se stěnou. Vzhled dveřního křídla si zvolíte podle svých představ a požadavků. Každý má jiné preference, a proto současný trh nabízí nepřeberné množství variant.

Spousta bytových architektů při navrhování interiérů dává důraz na minimalismus a estetickou čistotu, což právě skryté zárubně dokonale splňují.

Stejně tak byste se měli zajímat o konstrukční a technologickou stránku. Skryté zárubně jsou ideální volbou do stěn i sádrokartonových příček, takže nejste v tomto ohledu omezení. Když v budoucnu budete chtít na stěně dekorativní stěrku, tapetu, případně jakýkoliv obklad, aplikace bude jednoduchá a bezproblémová. Všechny takové úpravy totiž budou lícovat s dveřmi.

Zkrátka nepřijdou ani zájemci o atypické řešení, kteří se trápí se šikmými a podkrovními místnostmi. I do takových prostor je možné zvolit skryté zárubně. V neposlední řadě nezáleží na tom, jestli se budou dveře otevírat k sobě, nebo od sebe. Zajímavými doplňky jsou samozavírače, dveřní dovírače a elektrické zámky.

Stavební pouzdro

Další neobyčejnou možností je stavební pouzdro, s nímž snadno oddělíte různé místnosti. Stavební pouzdro umožňuje použití posuvných dveří, které jsou nejenže funkční, ale i elegantní. Posuvné dveře šetří spoustu místa, a proto jsou ideální volbou klidně i do menších bytů.

Stavební pouzdro vás nadchne zejména pro svou promyšlenost, protože nikde nejsou viditelné kolejnice. Ve své podstatě se jedná o kapsu zabudovanou ve zdi, ve které jsou všechny potřebné komponenty pro zasouvání dveří.

Pokud se podíváte do nabídky prodejny BATTENTE, pak se vám nabízí vskutku pevná stavební pouzdra, která jsou maximálně odolná a spolehlivá. Pro výrobu se totiž používají prvotřídní pevné kovové materiály charakteristické dlouhou životností. Stavební pouzdra jsou navržena tak, aby se do nich vešel v podstatě jakýkoliv typ posuvných dveří, tedy celoskleněné, plné i prosklené.

Bezfalcové dveře

Dalším moderním trendem jsou ještě bezfalcové dveře, známé také jako bezpolodrážkové. Dveře nemají takzvaný falc neboli polodrážku, a tím pádem můžete použít skryté panty a dosáhnout čistého výsledku. Dveře jsou potom v jedné rovině s obložkou, což působí nadčasově a minimalisticky.

Kvalitní bezfalcové dveře jsou vybaveny magnetickým zámkem, skrytými panty a obvodovým těsněním. S tímto druhem dveří uspějete takřka v jakékoliv místnosti, ať už v obývacím pokoji, ložnici, dětském pokoji, nebo třeba i koupelně. Bezfalcové dveře jsou doplněné kvalitní obložkovou zárubní. BATTENTE vám poskytne jak variantu s ostrou, tak i oblou hranou.

Specifickou skupinou, která se však řadí mezi bezfalcové dveře, jsou dveře reverzní. Otevírají se proti zaběhnuté logice, a tedy od sebe do ostění.

BATTENTE, to jsou designové dveřní systémy

Pod názvem BATTENTE se skrývá významná rodinná firma, jež si zakládá na individuálním přístupu. Působí na tuzemském trhu více než 17 let a za sebou má celou řadu působivých projektů. Ve svém portfoliu produktů má dveře, skryté zárubně, bezobložková stavební pouzdra a taktéž klasická stavební pouzdra.

BATTENTE si za dobu své existence vybudovala velice dobré jméno, což potvrzují i reference zveřejněné na webových stránkách společnosti. Pokud chcete zavítat do showroomu, abyste zhlédli produkty na vlastní oči, tak ho najdete v Praze 4. Uděláte si reálnou představu o tom, jak vypadá precizní zpracování v podání firmy BATTENTE. Parkování je zajištěno přímo u budovy.