Co se týče značek, narazíte na celou řadu, přičemž velké popularitě se jednoznačně těší Cattara, která má ve svém produktovém portfoliu varianty na dřevěné uhlí, plyn, ale i elektřinu.

Grily na dřevěné uhlí

Velice rozšířené jsou jednoznačně grily na dřevěné uhlí, po nichž sahají především jedinci, kteří doslova milují chuť dřevěného uhlí.

Gril na dřevěné uhlí je skutečná klasika, navíc je přenosný, snadno se používá a vytváří kouřovou chuť, kterou je těžké překonat. Sice se rozpaluje pomaleji než plynová či elektrická alternativa, ale mnohým uživatelům to vůbec nevadí. Vzhledem k tomu, že takový gril nemá nic pro regulaci teploty, je nezbytné rozmístit uhlíky tak, aby se vytvořily přímé a nepřímé tepelné zóny.

Používání takového grilu je časově náročnější, a ještě počítejte s větším nepořádkem, protože brikety se mění na popel, a ten je nezbytné po každém použití vyčistit.

Pokud bychom měli vybrat gril z nabídky značky Cattara, nadchne vás po všech stránkách řada ROYAL. Vyberete si z několika různých velikostí. Záleží především na tom, pro kolik osob nejčastěji připravujete grilované maso či zeleninu. Řada RYOAL se vyznačuje stabilní konstrukcí z oceli a dvojicí koleček pro snadné přesouvání z místa na míst. Samozřejmě grilu nechybí odkládací prostor a sklápěcí poličky. Uvnitř grilu je robustní litinový rošt.

Výhody

 • Dosáhnete úžasné kouřové chuti.
 • Použití je vskutku snadné.
 • Gril se dobře přenáší, protože je menší.

Nevýhody

 • Regulace teploty není jednoduchá.
 • Gril se déle zahřívá a taktéž se hůře čistí.
 • Gril není vhodný pro přípravu velkého množství jídla.

Plynové grily

Hledáte řešení, díky němuž připravíte grilovanou večeři pro větší množství osob? V takovém případě si vás podmaní plynové grily, které se chlubí hned několika přednostmi.

V současné době jsou plynové grily velice populární, protože rychle se zahřívají a mají také intuitivní ovládání. Vyžadují mnohem méně úklidu, než je tomu u jiných grilů. Sice nedosáhnete přesně té samé kouřové chuti, jaká je charakteristická pro gril na dřevěné uhlí, ale i tak si připravíte dokonalé grilované pochoutky.

Plynové grily se vyrábí v mnoha velikostech a jejich pořizovací cena je vyšší, ovšem jedná se o investici na dlouhá léta. Při správné údržbě a péči vám takový gril vydrží klidně i deset let. Většina plynových grilů je určena pro provoz na propan a budete muset podle potřeby doplňovat a vyměňovat nádrže. Navíc mají dobré funkce, jako jsou horní odkládací plocha pro udržení teplého jídla a postranní stolek, na němž budete mít po ruce pomůcky pro grilování. Příjemnou vychytávkou je také zabudovaný teploměr.

Z kategorie plynových grilů bychom v nabídce Cattara sáhli po modelu VICENZA. Jedná se o zahradní kuchyň s plynovým grilem, který je ještě doplněn o další prvky jako dřez s vodovodním kohoutkem, pracovní desku s masivním dřevěným prkýnkem a odkládací koše. Co se týče samotného grilování, máte k dispozici čtyři hořáky se samostatnou regulací. Charakteristickým rysem zahradní kuchyně je systém zvaný Flame Tamer, takže přímo nad hořáky jsou kovové profily zabraňující skapávání tuku mezi plameny.

Výhody

 • Plynový gril se jednoduše používá a snadno se čistí.
 • Rychle se zahřívá.
 • Existuje celá řada velikostí.

Nevýhody

 • Plynové grily jsou dražší.
 • Poskytují mnohem méně kouřové chuti.
 • Vyžaduje péči o propanbutanovou nádrž.

Venkovní elektrické grily

Poslední možností jsou elektrické grily, jež jsou zase vhodné pro každého, kdo bydlí v bytě, kde není povoleno ani na balkoně grilování na plynu či dřevěném uhlí. Stejně tak po takovém grilu sáhnou lidé, již nemají dostatečně velký venkovní prostor.

Pokud se už nechcete obávat toho, že vám dojde plyn, nebo budete uklízet popel po dřevěném uhlí, elektrický gril je pro vás dobrou volbou. Stačí jej zapojit do zásuvky a můžete začít vařit. Venkovní elektrické grily nabízejí v průměru nejmenší plochu, ale zase se perfektně vejdou na balkon.

Elektrické grily jsou kompaktní, ale přesto dokážou připravit skvěle chutnající jídlo.

Výhody

 • Elektrické grily jsou kompaktní a bezpečné pro malé prostory.
 • Použití je snadné, stejně tak i čištění.
 • Připravené pokrmy jsou zdravé a nemusíte na ně používat ani olej.

Nevýhody

 • Některé modely jsou příliš drahé.
 • Připravenému jídlu chybí kouřový nádech.