Oba typy venkovního stínění – venkovní rolety i žaluzie mají své unikátní schopnosti a výhody. Co od nich můžete čekat, kam se hodí rolety a kdy oceníte spíše žaluzie? Poradíme!

Jaké jsou přednosti venkovních rolet?

Venkovní rolety vytváří díky pevným lamelám bezpečnou bariéru mezi vaším oknem a vnějším prostředím. Pyšní se skvělými izolačními vlastnostmi, v zimě udržují v interiéru teplo, a vy tak ušetříte za vytápění. V létě naopak dovnitř nepropustí přímé sluneční paprsky a díky tomu budete mít v bytě příjemnou teplotu i bez nutnosti využití drahé klimatizace. Venkovní rolety tedy mají své opodstatnění v každém ročním období.

Další nezastupitelnou výhodu představuje ochrana vašeho domova, a to nejen před větrem, sněhem a mrazem. Rolety totiž poskytují také zabezpečení před zloději a dalšími nezvanými hosty, pro které znamenají nesnadnou překážku. Z dalších vlastností venkovních rolet stojí za zmínku také perfektní zatemnění interiéru a omezení hluku z vnějšího prostředí.

Snadné řešení pro každý domov

Venkovní rolety je možné nainstalovat v jakékoli fázi stavby či dodatečně ke starší budově. Možností je také instalace jedné rolety přes více oken a spustit venkovní rolety můžete snadno i při otevřeném okně. V létě se vám bude jistě hodit i integrovaná síť proti hmyzu, při úklidu oceníte zase možnost velmi snadného čištění a údržby.

Toužíte-li po inteligentní domácnosti, zvažte také možnost pohodlného dálkového ovládání, rolety pak můžete lehce stáhnout pomocí stisknutí jednoho tlačítka. Venkovní rolety je možné pořídit v mnoha různých provedeních i barvách, skvěle tak zapadnou do každého interiéru. A pokud se nemůžete rozhodnout, která barva rolet bude ta pravá, máme řešení i pro vás. Lamely rolet je totiž možné nalakovat z každé strany jinou barvou, tzn. bicolor, můžete si tak být jisti, že budou dokonale sedět do vašeho exteriéru i interiéru a stanou se tak praktickým designovým doplňkem.

Kdy zvolit venkovní žaluzie?

Venkovní žaluzie můžete vybírat hned z několika typů podle tvaru lamel. V současné době jsou dostupné lamely s profilem písmene C nebo S. Nejoblíbenějším typem jsou však žaluzie s profilem lamel ve tvaru písmene Z.

Stejně tak jako rolety, i žaluzie je možné nainstalovat v libovolné fázi vaší stavby. Můžete vybrat z možnosti individuální žaluzie pro každé vaše okno, ale dá se nainstalovat také jedna žaluzie přes více oken. Pokud si přejete, aby do vašeho bytu proudil vzduch, můžete žaluzie spustit i při otevřeném okně.

Venkovní žaluzie dokážou dobře stínit horké letní slunce a pomáhají udržovat v budově příjemnou teplotu, s jejich pomocí je možné účinně regulovat světlo, které vniká do interiéru. Oproti roletám může být kvůli jejich konstrukci nevýhodou složitější údržba a nižší zabezpečení domu. Žaluzie také neposkytují tak dobrou tepelnou izolaci, zejména v zimě.

Už víte, které venkovní stínění bude pro vaši stavbu to pravé? Pokud vás venkovní rolety zaujaly nebo k nim máte další otázky, neváhejte oslovit výrobce venkovního stínění BUILDING Shutter Systems, který na trhu působí již od roku 1996 a poskytuje kvalitní stínění Minirol.