Oprava perlátoru

Začneme zlehka. Provzdušňovací část stříkací hlavy je podobná provzdušňovači kohoutku. Pokud je provzdušňování nedostatečné nebo voda stříká v různých úhlech, síto provzdušňovače se ucpalo usazeninami nebo minerálními usazeninami a musí se vyčistit. Po vyčištění znovu sestavte perlátor a ujistěte se, že jsou všechny díly umístěny ve správném pořadí a směru.

Oprava hadice dřezu

Voda odkapávající z flexibilní hadice pod dřezem ukazuje na netěsnost v připojení hadice k výtoku, připojení hadice ke stříkací hlavě nebo někde v hadici samotné.

Pokud netěsnost přetrvává, odpojte hadici, aplikujte instalatérskou spojovací směs nebo obtočte instalatérskou spojovací páskou kolem závitů a znovu hadici připojte. Nejjednodušší způsob, jak zjistit netěsnost v hadici, je zkontrolovat ji centimetr po centimetru pod silným světlem, zatímco skrz ni protéká voda. Hledejte zejména drobné praskliny, oděrky nebo známky nějakého mechanického poškození. Dočasné opravy lze provést omotáním lehce poškozené části hadice vinylovou elektropáskou, ale pravděpodobně bude nakonec nutná výměna hadice. S tím vám snadno dokáže pomoci parta profesionálů na https://vmb-servis.cz, kteří jsou k dispozici 24 hodin denně.

Kontrola dřezového nebo přepínacího ventilu

Nerovnoměrný průtok vody, nízký tlak, když se tlak na jiných kohoutcích zdá být v pořádku, nebo problematické přepínání tam a zpět z stříkací hlavy na výlevku dřezu mohou být způsobeny nefunkčním přepínacím ventilem nebo poškozenou hadicí.

Podle potřeby vyměňte hadici. Pokud nemůžete získat přesnou náhradu, jsou k dispozici adaptéry pro připojení jiných typů a velikostí. Nejste-li si úplně jisti tím, co potřebujte, je vhodné velikost změřit, vyfotit a buď zkusit štěstí v hobbymarketu, kde najdete náhradu, nebo zavolat odborníka. Pokud mu pošlete fotografie, bude se moci kvalitně připravit a vzít s sebou vše potřebné. Instalatérovi to ušetří čas, a vám peníze.