U keramického víka si vystačíte s hadříkem

Vnější části keramického grilu nemusíte věnovat přílišnou pozornost. Stačí, když jeho keramický povrch otřete vlhkým hadříkem a šetrným ekologickým mýdlem. Umývat se vám bude nejlépe, dokud bude váš kamado gril ještě mírně teplý. Vnitřek zahradního grilu můžete zase vyčistit ocelovým kartáčem nebo brusným papírem.

ConvEEGtor stačí vypálit

U keramického grilu, vajíčka Big Green Egg, chrání convEGGtor potraviny před přímým žárem z uhlí. Abyste zabránili tomu, že se vám convEGGtor při vaření ušpiní, umístěte pod rošt odkapávací pekáč. Zapomněli jste? Nevadí! Venkovní gril stačí zahřát na 250 °C a veškeré nečistoty a mastnota se perfektně vypálí. A jak poznat, že je váš keramický gril dokonale čistý? Jednoduše tak, že z litinového regulačního poklopu přestane vycházet kouř. K úklidu ovšem můžete použít i kartáč.

Nerezový rošt čistěte po každém vaření

Stejně jako víko vašeho BBQ grilu se vám také nerezový rošt bude čistit snadněji, dokud bude ještě zahřátý. Nejlépe vám úklid půjde s ocelovým kartáčem. Pak už jen stačí dočistit rošt papírovými ubrousky. Úklid neodkládejte a nerezový rošt vyčistěte nejlépe vždy po každém vaření. Údržba vám tak půjde snadno.

Po použití rEGGulator zakryjte

O rEGGulator přenosného grilu Big Green Egg nemusíte skoro vůbec pečovat. Je totiž vyrobený z odolné litiny a navíc ošetřený antikorozním nátěrem. Nesprávné čištění by mohlo speciální nátěr nebo silikonovou rukojeť naopak poškodit. Na rEGGulator vašeho cestovního grilu proto stačí po vychladnutí umístit kryt. V případě, že by se vám zdál regulátor opotřebovaný, namažte ho rostlinným olejem nebo tukem. Stejně jako u některých dalších částí kvalitního grilu je také rEGGulator nejlépe ošetřovat ve chvíli, kdy je mírně teplý.

S litinovým roštem zacházejte opatrně

Ačkoliv je litina odolným materiálem, je také křehká. Péče o litinový ohnišťový rošt luxusního grilu proto vyžaduje větší pozornost. Rošt před použitím vždy jemně zahřejte. V opačném případě by mohlo vlivem velkých teplotních rozdílů dojít k prasklinám. K čištění přistupujte stejně jako u nerezového roštu.

Nezapomeňte na pravidelnou kontrolu

Kromě výše uvedených částí zahradního grilu se zaměřte také na litinový regulační poklop, držadlo a obruč, těsnění, teploměr, ale také pant. Keramický prstenec a ohniště naopak žádnou větší údržbu nepotřebuje. Jednou za čas je ale dobré tyto části grilu na dřevěné uhlí vyjmout a odstranit z nich popel.

Potřebujete poradit s údržbou nebo výběrem keramického grilu? Obraťte se na ověřené prodejce Big Green Egg, kteří vám rádi pomohou.