Nejdůležitější roli hraje umístění schránky, podle kterého je potřeba zvolit odpovídající materiál a povrchovou úpravu. Zatímco u schránek ve vstupní chodbě domu nebo na vnitřní straně dveří si můžete vybrat libovolnou schránku v designu, který se vám líbí, častější bývá umístění schránek venku – na zdi nebo na plotě. Schránky vystavené povětrnostním vlivům musí mít vždy nerezavějící provedení. Ideální je například nerezová ocel nebo jiné materiály odolné korozi a s kvalitním lakem.

Zajímavou alternativou, která také nikdy nezrezeaví, jsou schránky z odolných plastů. Designové plastové dopisní schránky někdy nabízejí i širokou paletu krásných barev, ze kterých je možno vybírat a schránku tak dokonale sladit například s fasádou domu.

Pokud dostáváte minimum pošty, postačí vám nenápadná, kompaktní schránka. Naopak když přijímáte více pošty i drobnějších balíčkových zásilek, existují extra velké schránky s dostatečným prostorem na všechny dopisy i malé balíky.

Kromě řady materiálů a velikostí můžete vybírat z celé řady provedení schránek, od „retro“ stylu vhodného ke starším budovám, domkům na venkově i chatám, až po moderní tvary a nadčasový design, který je ideální pro rodinné domy a vily v novějším stylu.

Široký výběr designů a provedení nabízí například německý výrobce vysoce kvalitních poštovních schránek BURG-WÄCHTER. Prohlédněte si schránky v e-shopu KLÍČOVÉHO CENTRA a vyberte si takovou, která bude dělat dobrou vizitku vašemu domu.