Tato dekorace nahradí i živý vánoční stromek.
Zdroj: Balakryl

Jak vyrobit nástěnný stromek z větví

Bydlíte v malém bytě, ve kterém na velký vánoční strom není místo? Využijte spadané větve z venku a pomocí krycích barev Balakryl vyrobte udržitelný stromek, který si můžete pověsit na balkon, dveře nebo stěnu.

Nejprve nařezejte větve

Na výrobu stromku si připravte asi devět silnějších větví (např. březových), zahradní pilku, přírodní provázek, nůžky, plochý štětec, univerzální barvu Balakryl UNI (pastelově šedý odstín) a bílou tenkovrstvou lazuru Balakryl Dixol. Nejprve nařežte větve pomocí pilky tak, aby se postupně zkracovaly a tvořily pyramidu. Pak je jen velmi lehce zbruste (např. brusnou houbou) a omeťte od pilin.

Větve dle potřeby zkraťte pomocí pilky. Větve dle potřeby zkraťte pomocí pilky. Zdroj: Balakryl

Kombinujte barvy a přírodní vzhled

Větve si na stole vyskládejte do tvaru stromku a natřete je ze všech stran. Krycí barvu Balakryl UNI důkladně promíchejte a pomocí štětce nanášejte ve dvou vrstvách s odstupem čtyř hodin. Tato vodou ředitelná barva je zdravotně nezávadná, rychle schne, nezapáchá a má atest na dětské hračky i pro styk s potravinami.

Tenkovrstvá lazura zvýrazní strukturu dřeva. Tenkovrstvá lazura zvýrazní strukturu dřeva. Zdroj: Balakryl

Některé větve můžete nechat přírodní, na jiné zase použijte tenkovrstvou lazuru Balakryl Dixol, která je vhodná k nátěrům všech druhů dřeva, nepopraská a neloupe se. Aby se zvýraznila struktura povrchu, můžete přebytečnou vrstvu barvy otřít suchým hadříkem.

Část větví natřete krycí barvou v pastelově šedém odstínu. Část větví natřete krycí barvou v pastelově šedém odstínu. Zdroj: Balakryl

Připravte si ozdoby

Odměřte si dostatečně dlouhý kus provázku, který přehněte na dvě poloviny. Z každé strany vytvořte pomocí uzlů ve stejné vzdálenosti devět ok a poté jimi provlečte oba konce větví od nejdelší až po nejkratší. Potom už zbývá stromek jen řádně ozdobit.

Odměřte dostatečný kus provázku. Odměřte dostatečný kus provázku. Zdroj: Balakryl

Na jednotlivé větve zavěste ozdoby dle vlastního vkusu, které můžete koupit nebo si nějaké vlastnoručně vyrobit. Doporučujeme např. usušit pomeranč a jablka, ozdoby uháčkovat nebo je vytvořit z papírové hmoty. Na špičku pak připevněte hvězdu z papíru. Na závěr nezapomeňte pověsit světýlka, která dotvoří pohodovou vánoční atmosféru.

 

 

Akční letáky