Nejprve nařezejte větve

Na výrobu stromku si připravte asi devět silnějších větví (např. březových), zahradní pilku, přírodní provázek, nůžky, plochý štětec, univerzální barvu Balakryl UNI (pastelově šedý odstín) a bílou tenkovrstvou lazuru Balakryl Dixol. Nejprve nařežte větve pomocí pilky tak, aby se postupně zkracovaly a tvořily pyramidu. Pak je jen velmi lehce zbruste (např. brusnou houbou) a omeťte od pilin.

Kombinujte barvy a přírodní vzhled

Větve si na stole vyskládejte do tvaru stromku a natřete je ze všech stran. Krycí barvu Balakryl UNI důkladně promíchejte a pomocí štětce nanášejte ve dvou vrstvách s odstupem čtyř hodin. Tato vodou ředitelná barva je zdravotně nezávadná, rychle schne, nezapáchá a má atest na dětské hračky i pro styk s potravinami.

Některé větve můžete nechat přírodní, na jiné zase použijte tenkovrstvou lazuru Balakryl Dixol, která je vhodná k nátěrům všech druhů dřeva, nepopraská a neloupe se. Aby se zvýraznila struktura povrchu, můžete přebytečnou vrstvu barvy otřít suchým hadříkem.

Připravte si ozdoby

Odměřte si dostatečně dlouhý kus provázku, který přehněte na dvě poloviny. Z každé strany vytvořte pomocí uzlů ve stejné vzdálenosti devět ok a poté jimi provlečte oba konce větví od nejdelší až po nejkratší. Potom už zbývá stromek jen řádně ozdobit.

Na jednotlivé větve zavěste ozdoby dle vlastního vkusu, které můžete koupit nebo si nějaké vlastnoručně vyrobit. Doporučujeme např. usušit pomeranč a jablka, ozdoby uháčkovat nebo je vytvořit z papírové hmoty. Na špičku pak připevněte hvězdu z papíru. Na závěr nezapomeňte pověsit světýlka, která dotvoří pohodovou vánoční atmosféru.