Zdroj: www.e-light.cz

Jak využít LED pásky v domácnosti?

Ve světě bydlení se trendy neustále mění, například se upouští od nevkusných dekoračních prvků. V domácnostech se do popředí prodírají moderní technologie, dokonce i v natolik specifické kategorii, jako je osvětlení. Dávno jsou pryč doby, kdy se používaly klasické Edisonovy žárovky. Oblíbenosti se těší úspornější alternativy, jako jsou LED pásky, které nacházejí uplatnění jak v koupelnách, tak i v obývacích pokojích.

Pokud si chcete v obývacím pokoji a ložnici vytvořit intimní romantickou atmosféru, pomohou vám v tom právě LED pásky, které jsou nenápadné, ale přitom stylové.

Práce s LED pásky je opravdu jednoduchá a bezpečná. Samotná technologie LED je úsporná, takže se nemusíte obávat ani vysoké spotřeby elektrické energie. V místnostech navodí příjemnou atmosféru, ovšem slouží i jako osvětlení kuchyňské linky, šatny, postele či pracovního prostoru.

S LED pásky si vyhrajete ve všech místnostech

Samotný pásek je konstrukčně naprosto jednoduchý a vyznačuje se ohebností. Z jedné strany jsou na pásku umístěné diody, z druhé strany lepicí páska, pomocí které můžete nainstalovat osvětlení do koupelny i do ložnice, a to například na nábytek. V koupelně nahradí bodová světla nad zrcadlem.

Velkou výhodou je flexibilita těchto LED pásků, protože si je můžete ohýbat, stříhat a lepit podle toho, jak potřebujete. Uspějete s nimi i v místech, kde je obtížné použít nástěnné světlo či stropní svítidlo. Snadno s nimi nasvítíte zákoutí či nábytek. V této oblasti se fantazii meze nekladou.

Kde použijete LED pásky?

S klasickými LED pásky osvítíte police, postele, kuchyňskou linku, schodiště, chodbu, vnitřní šatní skříně, akvária, ale i televizi. Dokážou nahradit i venkovní světla a dávají se na římsy či venkovní schody.

V kuchyni se pásky lepí na hranu pracovní desky, dovnitř skříněk či na sokly. V obývacím pokoji osvítíte police s knihami, obrazy a další dekorace. V ložnici jsou LED pásky vhodné pod postel, a tím vykouzlí intimní atmosféru, která je pro ložnici velice důležitá. Stejně tak je můžete nalepit na noční stolek a čelo postele.

Do koupelen pořiďte kvalitnější LED pásky, které jsou voděodolné a zvládají vlhké prostředí. Dávejte si pozor, aby byla označena IP44 a vyšší. Potom si je můžete dát nad zrcadlo či do koupelnové skříňky.

Jak vybrat LED pásky?

Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství možností. Prvně si ujasněte, jestli chcete barevné LED pásky, nebo byste raději jen bílé. S barevnými se vám nabízí variabilita svítivosti. Jednou místnost bude modrá, podruhé zase zelená.

Zakoupit se dají také další příslušenství, například je budete mít na dálkové ovládání. Přepínat si tak barvy můžete přímo ze sedačky. Praktickou pomůckou je i pohybové čidlo, které zapne světla v okamžiku, kdy někdo přijde do místnosti.

Akční letáky