Zdroj: WEBTIP s.r.o.

Jak zvolit to nejlepší místo pro bazén na vaší zahradě?

Málokdo dnes už nemá vedle domu svůj bazén. Patří vaše zahrádka mezi ty bez vlastního koupaliště a vy jste se to rozhodli změnit? Poradíme vám, jak pro bazén vybrat to nejlepší místo.

Jak vybrat to nejlepší místo pro bazén?

Volba místa ovlivní jak váš komfort při koupání, tak péči o bazén. Umístění bazénu tak není radno podcenit.

Na prvním místě je soukromí

Komu by se líbilo, že na něj při koupání v bazénu budou všichni kolemjdoucí koukat? Většina z nás by se pak jen rychle osvěžila a z bazénu uháněla pryč.

Když už do bazénu investujete, vyberte pro něj takové místo, kde na vás nebude nikdo civět a vy si pobyt v bazénu maximálně užijete.

Nechte kolem bazénu dostatečný prostor

Okolo bazénu je potřeba zpevněný a dostatečně velký prostor. Proč?

  • Kam jinam umístíte lehátka?
  • Filtrace nesmí být dál než 15 metrů od bazénu. Prostor budete potřebovat i třeba pro solární ohřev vody.
  • Kam budete odsouvat zastřešení?
  • Když budete mít okolo bazénu trávu nebo jiný nezpevněný povrch, část z něj zanesete do bazénu a znečistíte ho. Znamená to pak pro vás víc času věnovaného údržbě bazénové vody.

Maximum sluníčka a závětří

Málokdo je natolik otužilý, že by se chtěl každý den koupat v ledové vodě. Aby měla voda co nejpříjemnější teplotu, je třeba bazén umístit na místo s maximálním možným nasluněním. Dejte si i pozor na stín, který vrhá na zahradu dům.

Pozor na stromy a keře

Listí a pyl z nich mohou odletět do bazénu a znečistit ho, stejně jako déšť a další nečistoty, které létají vzduchem. Ve vodě se pak začnou množit bakterie a řasy, voda se zakalí a vám dá práci ji zase vyčistit.

Zdroj: WEBTIP s.r.o.

Výběr místa ovlivní i typ bazénu

Výběr na trhu je poměrně široký. Vybírat můžete z bazénů nadzemních i zapuštěných. Rozdíl je v ceně a životnosti.

Víte, že bazény zapuštěné do země jsou finančně náročnější, když jsou větší než 40 m2, čeká vás navíc papírování a běhání po úřadech?

Náš tip: Dostupnější jsou nadzemní bazény, které mohou být buď nafukovací, nebo s kovovou konstrukcí. Který z nich si vybrat?

Pokud chcete bazén rychle postavit a před zimou složit, nebo vybíráte bazén na chalupu, pak je pro vás ideální nafukovací bazén.

Komu nevadí trocha práce navíc odměněná vyšší odolností a delší životností bazénu, ten sáhne po bazénu s kovovou konstrukcí.

Čtěte také: Co dalšího potřebujete vědět, když vybíráte bazén na zahradu?

Akční letáky